Зеленський: Україна не віддаватиме свої східні території заради завершення війни

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський в інтерв`ю CNN заявив, що Україна не має наміру віддавати території в східній частині країни заради закінчення війни з Росією. Він додав, що українські військові готові битися з російськими військами на Донбасі, і ця битва може вплинути на хід всієї війни, пише "РБК-Україна".

"Ось чому для нас дуже важливо не дозволити їм стояти на своєму, тому що ця битва... вона може вплинути на хід всієї війни. Тому що я не довіряю російським військовим і російському керівництву", - заявив глава держави.

В. Зеленський сказав, що в України немає ніяких гарантій, що Росія не спробує знову захопити Київ, якщо їй вдасться захопити Донбас.

"Тому ми розуміємо, що, те що ми їх відбили, і вони пішли, і вони тікали від Києва - з півночі, з Чернігова і з цього напрямку - це не означає, що якщо їм вдасться захопити Донбас, вони не прийдуть далі до Києва", - додав президент.

За словами В. Зеленського, шанси на успіх мирних переговорів з Кремлем тануть, бо українське суспільство з кожними новими вбивствами та звірствами окупантів дедалі менше налаштоване на діалог, констатує Liga.net.

"Шанси [на успіх переговорів] щодня зменшуються. Згадайте Бучу, Волноваху, Бородянку, Маріуполь. Настає час, коли ніхто не хоче розмовляти. Наше суспільство не хоче, щоб ми продовжували переговори", – сказав глава держави.

"Ми можемо битися з Російською Федерацією і 10 років", – додав він, говорячи про альтернативу переговорам.

Контекст

Прем`єр-міністр Італії Маріо Драгі в інтерв`ю Corriere Della Sera висловив думку, що дзвінки Путіну не мають жодного сенсу, адже російський президент не зацікавлений у переговорах із президентом України Володимиром Зеленським та пошуках миру.

"Я до останнього сподівався, що він цього не зробить. Ми телефонували президенту Путіну перед початком війни. Однак через кілька тижнів він почав наступ. Я намагався розмовляти з ним до кінця. При цьому вторгнення мене не здивувало: майже 200 тисяч осіб у повному бойовому спорядженні були біля українських кордонів... Поки що метою Путіна є не пошуки миру, а спроба знищити український опір, окупувати країну", - вважає Драгі.

Він зазначив, що Італія залишатиметься поруч із українськими друзями та додав, що посольство країни вже відновило роботу в Києві.

"Як і багато інших, на початку конфлікту я думав, що швидка перемога росіян є вірогідною, яка також поставить під загрозу сусідні держави. Цього не сталося: перемога не прийшла, і ми не знаємо, чи настане вона коли-небудь. Український опір героїчний. Як каже президент Зеленський, народ став армією України. Нас чекає війна опору, тривале насильство з руйнуванням, яке триватиме. Втім, немає жодних ознак того, що український народ може прийняти російську окупацію", - підкреслив Драгі.

Він також пригадав, як під час телефонної розмови з Путіним запитав щодо його ймовірної зустрічі з президентом Володимиром Зеленським.

"Я його (Путіна - ред.) запитав: "Коли ти побачишся із Зеленським? Тільки ви двоє можете розв’язати ці вузли". Він відповів: "Час ще не настав". Я наполягав: "Прийміть рішення про припинення вогню". І знову: "Ні: час ще не настав", - розповів Драгі.

За його словами, далі Путін почав розповідати про оплату за російський газ в рублях, яка тоді ще не була офіційно прийнята в РФ.

"Ми попрощалися, зобов’язавшись переговорити протягом кількох днів. Але потім прийшов жах Бучі. Починаю думати, що мають рацію ті, хто каже: тобі з ними говорити марно, ти просто втрачаєш час. Я завжди захищав Макрона і продовжую стверджувати, що як нинішній президент країни ЄС він має рацію, намагаючись спробувати всі можливі шляхи діалогу. Але у мене складається враження, що жах війни з її бійнями, з тим, що вони зробили з дітьми та жінками, абсолютно не залежить від слів і телефонних дзвінків, які вони роблять", - додав Драгі.

"Як найкраще допомогти українцям? Санкції необхідні для ослаблення агресора, але не можуть зупинити [російські] війська в короткостроковій перспективі. Для цього нам потрібно допомагати українцям безпосередньо", - резюмував прем`єр-міністр Італії.