Зеленський: у "Дії" можна подати заявку про втрату житла через бойові дії

Все про економіку та фінанси

Президент України Володимир Зеленський повідомив про новий функціонал у застосунку «Дія» для громадян, які втратили житло в результаті повномасштабного російського вторгнення, констатує "Радіо Свобода".

«Відсьогодні працюватиме новий функціонал нашого державного сервісу «Дія». Як я й обіцяв, держава відшкодує втрату будинку чи квартири внаслідок бойових дій. Кожен наш громадянин, кожна громадянка вже можуть подати відповідну заявку у «Дії». Подача заявок вже доступна в мобільному застосунку. Треба оновити застосунок, щоб побачити цю нову послугу. А за тиждень буде доступна і офлайн – у центрах надання адміністративних послуг. Сам по собі функціонал у «Дії» достатньо зручний. Але всі необхідні деталі ще будуть роз’яснюватись нашим урядом», – повідомив Зеленський у відеозверненні.

Він запевнив, що «держава компенсує кожен метр втраченої нерухомості».

Чисельність зруйнованих або пошкоджених російськими військами житлових будинків в Україні обчислюється тисячами і вказати їх остаточну кількість наразі неможливо, оскільки обстріли не припиняються. Попри заяви Росії, що метою її так званої «спецоперації» в Україні не є цивільні об’єкти, війська РФ щоденно обстрілюють цивільні і промислові зони, завдаючи значних руйнувань інфраструктурі. 

Коментар Мінцифри:

"Подати заяву можуть українці, у яких було пошкоджено:

- Приватні будинки (садибні, дачні та садові)
- Квартири
- Інші житлові приміщення (на які зареєстровано окреме право власності, а не в складі будинку)

Що треба зробити в застосунку ["Дія"]:

Заповніть форму. Для цього знадобиться така інформація:

- ПІБ;
- РНОКПП;
- Контактні дані (телефон та адреса електронної пошти);
- Інформація про об’єкт, що було пошкоджено.

Якщо інформація про об’єкт зберігається в Державному реєстрі речових прав (ДРРП), вона підтягнеться автоматично. У разі відсутності інформації про об’єкт в ДРРП ви матимете змогу внести інформацію в ручному режимі. Після заповнення форми та її реєстрації ви зможете завантажити заяву у форматі PDF або отримати її на електронну пошту. Заяву також можна буде подати на порталі Дія за тією ж схемою та фізично в ЦНАП із середини квітня. Для останнього вам знадобиться лише паспорт та РНОКПП.

Після реєстрації повідомлення очікуйте на інформацію про початок процедури оцінки та компенсації, що будуть визначені Урядом найближчим часом.

Послуга реалізовується Мінцифри за підтримки проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» та Офісу ефективного регулювання BRDO".