Зеленський: Росія накопичує війська для нових ударів на Донбасі

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський прокоментував заяви "про нібито відведення російських військ від Києва та Чернігова":

"Про нібито зниження активності окупантів на цих напрямках. Ми знаємо, що це не відведення, а наслідки вигнання. Наслідки роботи наших захисників. Але також бачимо, що в цей же час відбувається накопичення російських військ для нових ударів на Донбасі. І до цього ми готуємося.

Ми нікому не віримо – у жодні красиві словесні конструкції. Є реальна ситуація на полі бою. І зараз – це найголовніше. Ми нічого не віддамо. І будемо боротися за кожен метр нашої землі, за кожну нашу людину".

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Росія проводить передислокацію на Чернігівському та Київському напрямах. В ефірі телемарафону в середу, 30 березня, він наголосив, що частина армії, яка знаходилася на цих напрямках, також була помічена на Харківському та Донецькому напрямках, пише "НВ".

"Там зараз противник посилює свої угруповання для того, щоб спробувати посилити тиск на наших хлопців, які захищають нашу країну саме на території Харківської, Донецької, Луганської областей", - заявив він.

Він також зазначив, що зараз Росія збирає з усього світу найманців для війни в Україні.

«Можу сказати, що наша розвідка чітко відстежує, звідки йдуть ці угруповання, більш того, є великий обсяг інформації, хто саме входить до цих угруповань. Ми неодноразово говорили, що всі, хто сьогодні прийшов на нашу землю вбивати наших громадян, будуть обов`язково покарані», — сказав секретар РНБО.

Міноборони України вважає, що росіяни поки що не відмовилися від спроб захопити або принаймні оточити Київ та Чернігів, незважаючи на заяви РФ про кардинальне скорочення бойових дій у цих напрямках.

У Пентагоні заявили, що Росія почала передислокацію п`ятої частини своїх сил, що дислокувалися навколо столиці України, пише "РБК-Україна".

За інформацією Міністерства оборони Великої Британії, найближчими днями очікуються запеклі бої у передмістях Києва, додає "НВ".