Зеленський: рішення не брати Україну в НАТО історично помилкове

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський вважає історичною помилкою відмову НАТО надавати членство Україні. Про це він сказав в інтерв`ю CNN, пише "Європейська правда".

"Зараз ми говоримо і про гарантії безпеки для України, і про зброю, і про фінансову підтримку, а можна було просто об’єднавшись брати Україну в НАТО. І на останньому засіданні НАТО, ми вдячні, що підтримали допомагати Україні, але для України завжди знаходили причини, чому нам там не бути, а Швецію і Фінляндію одразу прийняли. Рішення правильне, а щодо України – неправильне, історично помилкове", - сказав Зеленський.

Президент зазначив, що він радий тому, що Швецію та Фінляндію приймають у НАТО, тому що це показує глибоке розуміння ризиків для цих країн через агресивне ставлення Росії.

"Тому ми повністю підтримуємо їх членство. Весь світ допомагає Україні, хтось надає гуманітарну допомогу, хтось фінансову чи військову допомогу. Світ робить багато, але це могло бути простіше – Україну можна було прийняти як члена НАТО. Це було б набагато простіше, ніж люди собі уявляють", - додав він.

Раніше повідомлялося, що ключові держави Альянсу вже починають часом говорити про те, що членство України можливе. Британський прем’єр Борис Джонсон заявив на саміті у Мадриді, що раніше Україна не мала шансів на НАТО, а тепер має – коли здолає проміжний етап. 

Володимир Зеленський в інтерв`ю CNN також висловив вдячність за військову підтримку Україні від США, закликавши Захід нарощувати її, щоб допомогти продовжувати боротьбу проти РФ.

"Сполучені Штати допомагають Україні, допомагають багато, але цього недостатньо для перемоги. Сподіваюся, моя довіра пришвидшить цю допомогу Україні", - сказав Зеленський.

"Ми хочемо збільшення цієї допомоги – ми воюємо за нашу землю, ми не хочемо, щоб люди з різних країн воювали за нашу територію. Але США є світовою економікою і можуть допомогти нам як зброєю, так і фінансами", - додав він.

В. Зеленський також заявив, що США можуть впливати на рішення європейських країн у рамках політичної підтримки.

"Я чесно скажу, деякі країни в Європі хочуть балансу між Росією та Україною. Але завдяки допомозі США вони почали підтримувати нас. Таким чином, коли я говорю про обсяг і швидкість підтримки озброєнь, я звертаюся не лише до Сполучених Штатів, я звертаюся до всіх світових лідерів і кажу, що швидша допомога, збільшення допомоги, врятує життя українців і допоможе нам повернути окуповані Росією території", - сказав він.

Відповідаючи на запитання, чи може війна закінчитися до кінця року, Зеленський сказав: "Наша країна залишиться єдиною. Якщо потужна зброя від наших партнерів прийде до нас вчасно, і якщо пощастить і дасть Бог, з нашого боку, ми можемо досягти багато чого до кінця року, і ми можемо зупинити цю війну. Ми можемо зупинити, принаймні, військову частину цієї війни".

Раніше повідомлялося, що Україна отримала від США й союзників 9 ракетних систем HIMARS і аналогічних комплексів, але для контрнаступу потребує ще десятки одиниць.

23 червня Сполучені Штати оголосили про надання Україні нового траншу військової допомоги на суму $450 мільйонів, який включав нові реактивні системи залпового вогню HIMARS.

Крім того, Володимир Зеленський висловив упевненість, що Росія не відмовилася від ідеї окупації всієї України.

«У плани Росії входить і зміна політичного керівництва, і окупація всієї держави, ми абсолютно в цьому впевнені», – сказав президент в інтерв’ю CNN.

«Ми їх витіснили, і вони відійшли. Але я вважаю, що в цілому вони – всередині своєї держави і своїх військово-політичних планів не відмовилися від окупації нашої держави. І не відмовляються багато років. Це їхні плани», – додав він.

За словами Зеленського, зараз на сході України – «дуже складна ситуація».

«У нас різна ситуація по всій державі, найскладніша – саме на Донбасі. У них більше артилерії, більше РСЗВ, більше жертв, але вони не рахують як техніку, так і жертв. Ми ж робимо все, щоб максимально зберегти людей. Це – наша зброя. Але ми хочемо, щоб такої великої переваги в техніці не було в Росії, тому просимо партнерів про допомогу», – наголосив президент.

На півдні країни ситуація «трішки легша, бо там ми стримуємо ситуацію, а в деяких випадках – контратакуємо», додав Зеленський.

«Щодо Харкова – майже звільнений весь регіон, але тим не менше непросто, бо вони залишили свої бойові угруповання. У цілому нам треба стабілізувати ситуацію на сході, я б сказав так», – заявив голова держави.

За словами Зеленського, російські війська є окупантами руїн у Луганській області.

«Вони контролюють майже всю Луганську область, там ідуть бої на околицях області… Можна сказати, що більшість, майже всю Луганську область вони контролюють, але там все зруйновано. Чесно кажучи, навіть амбіцій таких не розумію – що вони контролюють. Вони зруйнували міста, школи. Люди виїхали, втекли. Що вони окупували? Вони окупанти руїн Луганської області», – заявив В. Зеленський.