Зеленський: Путін сказав Байдену, що "не збирається продовжувати ескалацію"

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський в ефірі "1+1" сказав, що, за словами президента США Джо Байдена, глава РФ Володимир Путін запевнив США та весь світ, що "не збирається продовжувати ескалацію" проти України, пише Liga.net.

"Меседж, який я отримав від президента США, що Росія запевнила Сполучені Штати і весь світ, що вона не збирається продовжувати ескалацію щодо територій нашої країни. Мені здається, що на сьогодні це нехай невеликий і неостаточний, але важливий результат", – сказав Зеленський.

При цьому він відкинув припущення, що цього було досягнуто шляхом компромісу.

"Ні про які компроміси ми не говорили. Ми говорили про те, що у нас може з`явитися завдяки США ще один майданчик переговорів із РФ", – сказав президент.

За його словами, це "тонкий хірургічний момент" – як не втратити нормандський формат. Для України, наголосив президент, це дуже важливо. Також це важливо для партнерів України, наприклад для Франції, сказав Зеленський.

"Але я не виключаю і окремого формату – прямих переговорыв з президентом РФ Путіним", – сказав Зеленський, додавши, що цей формат підтримують також європейські партнери та США. 

Президент заявив, що зараз питання всеукраїнського референдуму щодо статусу окупованих територій Донбасу на порядку денному немає, але він не виключає його проведення у майбутньому.

Зеленського запитали, чи хочеться йому порадитися з українцями про подальшу долю окупованих територій.

"Я не виключаю референдуму щодо Донбасу в цілому. І тут питання не в статусі. У нас може бути таке в житті – це може бути щодо Донбасу, щодо Криму, це може бути в цілому щодо припинення війни", – сказав Зеленський.

Він уточнив, що може так статися, що "якась країна нам пропонуватиме ті чи інші умови". Президент наголосив, що "так може бути", але сьогодні "такого немає точно".

"Сьогодні у мене немає секретів від суспільства, я б із такими речами не жартував", – додав Зеленський, запевнивши, що в разі "такого складного виклику" він точно буде радитись із суспільством.