Зеленський пропонує ВР замість ОАСК створити КМОАС

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський вніс у Верховну Раду законопроект №5369, який передбачає ліквідацію Окружного адмінсуду м. Києва та утворення Київського міського окружного адмінсуду.

"Територіальна юрисдикція Київського міського окружного адміністративного суду поширюється на місто Київ", - йдеться в документі.

У пояснювальній записці до законопроекту вказується, що відповідно до статті 125 Конституції України, суд утворюється, реорганізується і ліквідовується законом, проект якого вносить до Верховної Ради України Президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя.

Як зазначається, глава держави провів консультації з Вищою радою правосуддя щодо питання ліквідації Окружного адміністративного суду міста Києва.

"Вища рада правосуддя у своєму консультативному висновку від 4 березня 2021 року не висловила позиції щодо підтримки чи непідтримки законопроекту, зазначивши, що "реалізація вказаного законопроекту не видається можливою до моменту створення та початку роботи повноважного складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, оскільки переведення суддів із ліквідованих до новоствореного суду може відбуватися виключно на підставі та в межах рекомендацій Вищої кваліфікаційної комісії суддів України".

Виходячи з викладеного вище, Глава держави вносить до Верховної Ради України доопрацьований після консультацій з Вищою радою правосуддя законопроект "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.