Зеленський підтримав списання газових боргів теплокомуненерго перед "Нафтогазом"

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський взяв участь у засіданні Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад при главі держави, під час якого висловився на підтримку пропозиції щодо списання боргів підприємств теплокомуненерго перед НАК «Нафтогаз України», пише "БізнесЦензор".

"Володимир Зеленський висловився на підтримку пропозиції щодо списання боргів підприємств ТКЕ перед НАК «Нафтогаз України». Водночас Глава держави зазначив, що, відповідно до українського законодавства, ціни на газ мають бути ринковими", - зауважили в Офісі президента.

«Держава як акціонер зверталася до НАК, і «Нафтогаз» запровадить енергетичні пакети, які за ціною були б найкращими чи не в усій Європі», – сказав В. Зеленський.

Як повідомлялося, 26 травня Кабмін доручив ряду міністерств спільно з НАК "Нафтогаз України" реструктуризувати борги підприємств теплокомуненерго за газ, поставлений в рамках покладених на компанію спецобов`язків, врегулювати судові суперечки щодо боржників, а також забезпечити суб`єктів ТКЕ газом.

Після цього "Нафтогаз" запропонував трирічний договір на поставку газу для виробників теплової енергії. Зокрема, з червня 2021 року і протягом 13 місяців "Нафтогаз" готовий постачати газ для підприємств теплокомуненерго за ціною 7,42 грн за кубометр (з ПДВ, але без врахування тарифу оператора газотранспортної системи).

Раніше Кабмін відмовився продовжувати дію спецобов`язків "Нафтогазу" з продажу газу виробникам тепла, з 20 травня теплокомуненерго повинні самостійно купувати паливо за ринковими цінами.

У свою чергу в Асоціації міст заявили, що через це рішення Кабміну вже в травні жителі 120 міст можуть залишитися без гарячої води, з жовтня - без централізованого опалення, а тарифи на опалення і гарячу воду стрімко зростуть. 

За даними "Нафтогазу", на 05.05.2021 прострочена заборгованість перед ним підприємств ТКЕ та ТЕЦ за природний газ, використаний для виробництва теплової енергії, складала близько 55,5 млрд грн, з них за 2021 рік — 21 млрд грн.