Зеленський - до ЄС: зберігайте резерв газу в сховищах України

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн.

Як зазначає Офіс президента України, В. Зеленський поінформував співрозмовницю про розвиток безпекової ситуації на сході нашої країни у зв’язку з напругою навколо українських кордонів, а також про зусилля України, спрямовані на мирне врегулювання.

Сторони обговорили загострення ситуації на європейсько-білоруському та українсько-білоруському кордонах. Співрозмовники констатували, що ця ситуація є гібридною атакою, яка вимагає спільних зусиль та взаємодії.

У цьому контексті було обговорено шляхи розширення співпраці між Україною та Євросоюзом у міграційній сфері та можливості залучення допомоги ЄС для облаштування українсько-білоруського кордону.

Володимир Зеленський та Урсула фон дер Ляєн також детально обговорили питання енергетичної безпеки Європи. У цьому зв’язку президент України вкотре наголосив, що проект «Північний потік – 2» є насамперед безпековою загрозою для всієї Європи.

Глава Української держави представив низку пропозицій, спрямованих на запобігання енергетичній кризі у Європі. Зокрема, співрозмовники обговорили ідею щодо створення регіональної платформи зі зміцнення енергетичної безпеки.

Президент наголосив, що наша держава готова зменшити вартість транзиту газу своєю територією та надати власні підземні сховища для зберігання стратегічного резерву палива.

Володимир Зеленський висловив подяку ЄС за виплату наприкінці жовтня другого траншу макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро в межах реалізації домовленостей, досягнутих під час 23-го Саміту Україна – Європейський Союз.