Зеленський прокоментував зміну глави правління "Нафтогазу"

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський вважає виправданим звільнення голови правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва. За його словами, при Коболеві компанія працювала у збиток, але при цьому витрачала "великі гроші" на лобіювання. Про це він сказав на пресконференції у четвер, 20 травня, пише Lb.ua.

"Це повноваження українського народу, щоб державна компанія була прибуткова", - сказав Зеленський.

За словами Зеленського, навіть у 2019 році основну частину прибутку "Нафтогазу" було забезпечено його особистою домовленістю з президентом Росії Володимиром Путіним, а вже у 2020 році компанія офіційно задекларувала збиток.

"[Новому керівництву] поставлена задача, щоб збитків в 11 млрд гривень не буде. Закриються офіси, які фінансувалися для лобіювання Нафтогазу. Закриються засоби масової інформації та їх представники за кордоном, які є за кордоном для лобіювання керівництва Нафтогазу. Це великі гроші", - сказав глава держави.

"Навіть зараз виходять в телеграмі чи фейсбуці статті тих чи інших людей, які працюють за гроші НАК "Нафтогаз" і які підривають енергетичну безпеку країни, коли пишуть, що потенційне зняття санкцій США з "Північного потоку - 2" пов`язане з тим, що "збили" керівництво НАК Нафтогазу", - навів Зеленський приклад такого лобізму.

Нагадаємо, що 28 квітня Кабінет Міністрів провів засідання загальних зборів акціонерів компанії НАК "Нафтогаз України". Під час засідання було розглянуто звіт про діяльність НАК у 2020 році, за підсумками якого уряд звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління НАК "Нафтогаз України".

Новим главою правління НАКу був призначений Юрій Вітренка. Його призначили терміном на рік.