Зеленський про United24: кошти йтимуть на рахунки НБУ, закріплені за міністерствами

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський ініціював створення глобального проекту United24, який має на меті об`єднати людей з усього світу у їхньому бажанні допомогти нашій державі, інформує Офіс президента.

Перша складова United24 – однойменна платформа для збору коштів на підтримку України.

«Кожен може зробити пожертву в один клік із будь-якої країни. Це можуть бути як окремі свідомі громадяни, підприємці, так і великі технологічні корпорації. Ми щодня б’ємося з ворогом, виборюючи цінності свободи та демократії, і United24 стане саме тим цифровим сервісом, який об`єднає весь цивілізований світ задля підтримки України», – сказав Володимир Зеленський.

Завдання фандрейзингової платформи United24 – стати головним вікном для збору благодійних пожертв на підтримку нашої держави. Допомога розподілятиметься за трьома напрямками: оборона та розмінування, гуманітарна й медична допомога, відбудова України.

Усі кошти спрямовуватимуться на рахунки Національного банку України, закріплені за профільними міністерствами. Звітність про збір коштів надаватиметься НБУ кожні 24 години. Про призначення та розподіл коштів міністерства звітуватимуть раз на тиждень.

За ефективне використання пожертв відповідають Міністерство оборони, Міністерство охорони здоров`я, Міністерство інфраструктури. Відповідальним за діяльність United24 з боку уряду призначено віце-прем`єр міністра – міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.

Консалтингово-аудиторська компанія «Делойт Україна», яка є частиною міжнародної мережі «Делойт», приєднується до платформи United24. Один зі світових лідерів галузі, який входить «великої четвірки» аудиторських компаній, щоквартально перевірятиме зведений звіт усіх міністерств.

Команда ініціативи забезпечуватиме постійне висвітлення звітності як на платформі United24, так і на офіційних сторінках ініціативи в соціальних мережах.

Невдовзі до платформи зі збору коштів United24 додадуться інші проекти та програми.