Зеленський призначив в АМКУ адвоката "Укртатнафти"

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський призначив державним уповноваженим Антимонопольного комітету України (АМКУ) Сергія Шершуна, пише "БізнесЦензор" з посиланням на відповідний указ №49/2022 від 8 лютого, який оприлюднено на сайті глави держави.

Шершун вже працював державним уповноваженим АМКУ у періоди 2009-2012 та 2012-2015 років.

Із 2016 року Сергій Шершун працював у юридичній компанії Integrites, а з січня 2020 року – став у ній партнером, очоливши напрямок практики антимонопольного та конкурентного права. Як уточнили в прес-службі Integrites, у грудні 2021 року він за власним бажанням вийшов з партнерського складу Integrites.

У 2021 році він виступав представником ПАТ "Укртатнафта" в судовому процесі, у якому ряд компаній, що пов`язані з неформальною мережею АЗС "Приват" Ігоря Коломойського та партнерів, вимагали визнати недопустимим використання матеріалів розслідування Національного антикорупційного бюро (НАБУ), яке стало підставою для АМКУ оштрафувати вказані компанії на суму 4,7 млрд грн за змову на паливному ринку.

Зрештою в листопаді 2021 року Шостий апеляційний адміністративний суд відхилив скаргу Антимонопольного комітету (АМКУ) і залишив чинним рішення Окружного адмінсуду Києва, який визнав недопустимим використання матеріалів розслідування НАБУ, що фактично є підставою для скасування накладеного штрафу.

30 березня 2021 року АМКУ оштрафував компанії, які входять до консолідованої мережі АЗС "Приват" Ігоря Коломойського та партнерів, за антиконкурентну змову на загальну суму 4,7 млрд грн.

Зокрема, АМКУ визнав дії ТОВ ВТФ "Авіас", ТОВ "Торговий Дім "Авіас", ТОВ "Пром Гарант Плюс", ТОВ "Альянс Еволюшн", ПАТ "Укртатнафта" та 169 операторів АЗС (у тому числі ПАТ "Укрнафта") щодо встановлення цін на світлі нафтопродукти антиконкурентними узгодженими діями.

Крім того, комітет встановив, що оператори АЗС, у тому числі ПАТ "Укрнафта", закуповували у ПАТ "Укртатнафта" світлі нафтопродукти за цінами вищими, ніж аналогічне імпортне паливо.

Майже весь штраф, який Антимонопольний комітет наклав у рамках справи про змову на паливному ринку, мали б розділити "Укрнафта" та "Укртатнафта", підконтрольна Коломойському. Компанії оштрафували на 2,36 млрд грн та 2,3 млрд грн відповідно.

АМКУ розпочав зазначене розслідування ще у 2016 році. Наприкінці 2018 року на той час голова АМКУ Юрій Терентьєв скаржився на затягування розгляду справи відповідачами через суди. Зокрема, заперечувалась законність дій комітету щодо збору доказів для цього розслідування. Але у результаті Верховний Суд ухвалив рішення на користь регулятора.

У 2017 році державний уповноважений АМКУ Валерій Полюхович у контексті цієї справи зазначав, що компанії, на яких зареєстровано АЗС групи "Приват", періодично змінюються, що ускладнює роботу Комітету.

Роздрібна мережа "Привату" складається з 1540 заправок, які працюють під 11 брендами, це найбільша консолідована мережа у країні. У низці регіонів вони займають понад 40% від загальної кількості АЗС. Формально управління мережею АЗС "Привата" здійснюють понад 50 юридичних осіб, які зазнають періодичної ротації.