Зеленський повернув у ВР з пропозиціями закон щодо конфіскації підсанкційних активів

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов`язаних з активами окремих осіб», який парламент ухвалив 21 квітня, інформує Офіс глави держави.

Цей документ встановлює новий вид санкції у вигляді стягнення в дохід держави активів, що належать фізичній чи юридичній особі, а також активів, якими вона може прямо чи опосередковано розпоряджатися.

Як зауважують в Офісі президента, закон не встановлює чітких критеріїв, за якими особа може бути віднесена до числа тих, на кого поширюється дія такої санкції, що не відповідає вимогам Конституції України.

Також закон наділяє новими повноваженнями Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) стосовно виявлення та розшуку активів, що підлягають блокуванню, фізичних та юридичних осіб, вказаних у рішеннях РНБО. "Ці повноваження НАЗК виходять за межі його компетенції, визначеної Законом України «Про запобігання корупції»", - констатують в Офісі глави держави.

Крім того, документ пропонує доповнити Закон України «Про санкції» положеннями про здійснення Вищим антикорупційним судом (ВАКС) адміністративного судочинства у справах про застосування санкції у вигляді стягнення активів у дохід держави. Водночас не передбачено внесення відповідних змін до Закону «Про Вищий антикорупційний суд», яким визначаються засади організації та діяльності ВАКС.

Ураховуючи це, президент повернув цей закон зі своїми пропозиціями до парламенту для повторного розгляду в сесійній залі.