Зеленський підписав закон щодо визначення лізингової операції

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо усунення суперечностей та уточнення визначення лізингової, орендної операції» №1605-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 1 липня, повідомляє Офіс глави держави.

Як зазначається, документ усуває суперечності та уточнює визначення лізингової (орендної) операції у Податковому кодексі для подальшого розвитку ринку лізингу.

Відповідно до закону, під лізинговою операцією слід розуміти передачу основних засобів фізичним та юридичним особам не лише в користування, а й у володіння. Оренда житла з викупом, оренда земельних ділянок та оренда будівель, зокрема житлових приміщень, не вважатимуться різновидами лізингових операцій.

Згідно з документом, до операцій фінансового лізингу відноситимуться лише господарські операції, у яких лізингодавцем є юридична особа.

Для договорів лізингу, укладених до набрання чинності цим документом, його положення застосовуються до тих прав та обов`язків, що виникли після набрання ним чинності.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.