Зеленський підписав закон про реформування "Укроборонпрому"

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський 1 жовтня підписав закон про реформу державного концерну «Укроборонпром», повідомляє "Громадське" з посиланням на дані Верховної Ради.

Як повідомив генеральний директор «Укроборонпрому» Юрій Гусєв, закон дозволить перезавантажити 118 розрізнених підприємств концерну, а також залучити інвестиції на розвиток підприємств та виробництво військової техніки для потреб армії. Також реформування дозволить запровадити сучасні підходи корпоративного управління, які мають убезпечити від корупційних ризиків, конфлікту інтересів та прямого політичного впливу.

А ще закон дає право створювати спільні підприємства з вітчизняними та іноземними партнерами. В «Укроборонпромі» наголосили, що всі реформовані підприємства повністю залишаться у власності держави. Концерн же стане акціонерним товариством. 

«Справді передбачено, що для залучення інвесторів, для реалізації спільних проєктів до 25% може бути відчужене за рішенням уряду для реалізації тих чи інших завдань. Це шлях до можливого залучення інвестицій за окремими проєктами. Все інше ㅡ маніпуляція», ㅡ зазначав Гусєв.

Гендиректор "Укроборонпрому" зазначав, що, попри прибутковість концерну, загальний борг підприємств «Укроборонпрому» сягнув 14 млрд грн.