Зеленський підписав закон про повернення податків на імпорт із 1 липня

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський підписав ухвалений 21 червня закон про повернення мита та ПДВ на імпортні товари, зокрема, на автомобілі. Про це повідомили глава податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев і його заступник Ярослав Железняк, пише Liga.net.

Закон набирає чинності з 1 липня.

Відновлення оподаткування імпорту пояснюють необхідністю наповнення державного бюджету та ліквідації надмірної конкурентної переваги проти продукції, що виробляється всередині країни.

Законопроєкт відновлює оподаткування, яке було скасовано у березні:

- для товарів, що ввозяться платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи (за даними митної статистики, в середньому щомісячні втрати доходів бюджету становлять близько 3,0 млрд грн ПДВ та ввізного мита);
- для підприємств, що не сплачують ввізне мито (за даними митної статистики, в середньому щомісячні втрати доходів бюджету становлять близько 0,5 млрд грн ввізного мита);
- для транспортних засобів, що ввозяться громадянами (в результаті дії звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком та ПДВ до бюджету не надійшло близько 23,5 млрд грн; ввезено 211 000 автомобілів; непоодинокі випадки ввезення авто преміумкласу).

Водночас законопроєкт передбачає скасування пенсійного збору на придбання електромобілів.

15 березня Верховна Рада проголосувала за значну лібералізацію податкового законодавства на період воєнного стану.

Після цього доходи держбюджету у квітні впали до 76,2 млрд грн – майже на 30% проти березня.

У травні доходи бюджету покривали тільки третину видатків.

Після скасування податків на імпорт до України почали завозити не тільки товари першої необхідності. Збільшився імпорт таких товарів як автомобілі, молюски, хутро тощо.

12 травня Верховна Рада відновила відповідальність за несплату податків, фактично скасовану після початку повномасштабної війни.