Зеленський: перемогою буде повернення до лінії 23 лютого, потім потрібні переговори

Все про економіку та фінанси

Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що вважатиме перемогою повернення до лінії 23 лютого 2022 року, пише "Інтерфакс-Україна".

"Я думаю, хоч би який апетит був у різних верств нашого населення, я думаю, що найцінніше - зберегти більше людей, військових. Це наша цінність і скарб, як показали результати цього вторгнення", - сказав він в інтерв`ю телекомпанії ICTV, показаному в суботу у форматі телемарафону.

"Не треба бути дуже жадібними щодо цього, хоча це не зовсім справедливо. Справедливо – це коли ми заберемо все… Але є земля, де вони зайшли й окупували, а є земля, де вони вже вкопувалися, глибоко на деяких територіях", - зауважив глава держави.

"Ми повинні дивитися на ціну цієї війни. Все одно все повернеться. Ми зламали хребет одній із найсильніших армій світу. Ми вже це зробили. І психологічно ми це зробили. Вони не стануть на ноги протягом найближчих кількох років", - сказав президент.

Вихід на лінію 23 лютого, за його словами, підіб`є підсумки першого етапу. "А другу частину я хотів би проговорити за столом переговорів. І щоб результатом цієї розмови була справедливість для нас", - сказав Зеленський.

За його словами, порядок денний переговорів із президентом РФ Володимиром Путіним залежатиме від часу їх проведення, але до нього точно входитиме мир і деокупація.

"Я думаю, залежно від моменту, коли ми зустрічатимемося, мета змінюється. Якби ми сьогодні зустрічалися, питання Маріуполя було б в "адженді". Якщо зустрічатимемося через два-три місяці, цього питання, може, і не буде", - сказав глава держави.

"Якби ми зустрічалися сьогодні, ми знаємо, що окуповано, а що - деокуповано. Якщо ми зустрічатимемося через два місяці - ми не знаємо, в якому стані це буде... Вирішувати питання про обмін, деокупацію, мир, зупинення війни. Ось і вся "адженда", - наголосив він.

На його думку, "розмова України та Росії точно буде, не знаю, в якому форматі – з посередниками, без них, у широкому колі, на рівні президентів".

Зеленський підтвердив, що документ про гарантії безпеки України, проект якого обговорюється зараз, буде підписано "в колі друзів-партнерів України без Росії". "І окремо – двостороння розмова з Росією", - сказав він.

Він додав, що "сказав, коли були бомбардування, що якщо вони знищать людей на "Азовсталі", жодних розмов не буде. Сьогодні вони дали можливість, знайшли форму, щоб ці люди були живі".

Володимир Зеленський каже, що завершення війни буде "дипломатичним".

"Раніше я думав, що завершити можна виключно діалогом... Я вважав, що це буде діалог, що в цьому діалозі можна буде знайти відповіді на багато запитань і багато рішень із російською стороною", - сказав він в інтерв`ю телекомпанії ICTV, показаному в суботу у форматі телемарафону.

Наразі, сказав він, "я розумію, що завершення буде дипломатичним". "Зараз це, як автомобіль, – не бензиновий і не електрокар, гібрид, тому й війна така складна і перемога буде дуже складною. Вона буде кривавою, в бою, але кінцівка точно буде в дипломатії", - зауважив Зеленський.

"Є речі, які ми не зможемо завершити інакше, ніж за столом переговорів. Ми хочемо повернути все, Російська Федерація хоче все не віддати", - сказав він.