Зеленський і Байден обговорили оборонну та макрофінансову підтримку США для України

Все про економіку та фінанси

Президент України Володимир Зеленський повідомив у Твіттері, що обговорив із президентом США Джо Байденом додатковий пакет оборонної та можливої макрофінансової підтримки України, а також посилення санкцій проти РФ, констатує zn.ua.

"Продовжив постійний діалог з президентом США. Дали оцінку російським воєнним злочинам. Обговорили додатковий пакет оборонної та можливої макрофінансової підтримки. Домовилися про посилення санкцій", - зауважив В.Зеленський. 

Разом з тим, міністр фінансів Сергій Марченко, посол України в США Оксана Маркарова та урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца провели онлайн-зустріч з першим заступником міністра фінансів США Воллі Адеємо.

За словами С. Марченка, рішення Сполучених Штатів щодо надання Україні грантової допомоги у розмірі 500 млн. дол. США для фінансування держбюджету є важливим кроком для підтримки України на фоні повномасштабної збройної агресії рф.

"Рішення про грантове фінансування від США є результатом численних перемовин між сторонами, як на рівні президентів держав, так і Міністерства фінансів України з Казначейством США (US Department of the Treasury).

Сторони обговорили існуючі інструменти фінансової підтримки України, в тому числі нещодавно анонсований Міжнародним валютним фондом адміністративний рахунок для зарахування коштів від країн-донорів та міжнародних фінансових організацій.

Представники Казначейства Сполучених Штатів запевнили українських колег в готовності і надалі підтримувати Україну в боротьбі проти агресії РФ", - йдеться в повідомленні Мінфіну.