Зеленський не виключає масштабну війну Росії проти України

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський не виключає можливість повномасштабної війни з Росією. На його думку, небезпеку ситуації розуміє і президент США Джо Байден. Про це він заявив в інтерв`ю Стівену Сакуру на Ялтинській конференції (YES), пише Liga.net.

Інтерв`юер нагадав про нарощування військової присутності Росії біля кордонів України, в Чорному морі та запитав, чи вірить Зеленський у можливість повномасштабної війни з Росією.

"Вважаю, може бути. Так і є. Мені здається, 2014-й рік був кроком вперед із боку Росії. І потім, слава Богу, завдяки українцям, кроком назад. Їх (росіян, - ред.) зупинили", – відповів президент.

На думку Зеленського, потенціал у цій темі є. Якщо серйозна ескалація трапиться, то це буде найбільшою помилкою Росії, після якої "ніколи не буде існувати сусідства РФ, України і Білорусі", каже президент.

На уточнююче запитання, чи розуміє Байден небезпеку і вразливість ситуації, Зеленський відповів: "Думаю, розуміє". Він додав, що багато говорив із президентом США у Вашингтоні про питання безпеки України, ситуацію на Донбасі та в тимчасово окупованому Криму.

"Питання флоту і протиповітряної оборони – президент Байден акцептував, що буде підтримувати ці українські пропозиції. Для нас це був дуже важливий сигнал. Подивимося, як буде в реальності – не на словах, а на ділі", – сказав Зеленський.

Президент наголосив, що Збройні Сили України – одна з найсильніших армій у світі, а реформ в Україні вже вистачає, щоб її взяли до Організації Північноатлантичного договору і Європейського Союзу.

"Тому, коли нам говорять про реформи в оборонному секторі або в армії, і що (нібито) через це Україна не вступила в НАТО, мені здається, що це не до кінця чесна думка", – сказав він.

Президент запевнив: "Ми готові до НАТО. Рівень нашої армії, наших фахівців, реформи, які ми проводимо, – це все потрібно перш за все нам, нікому іншому".

Зеленський також підкреслив, що Україна не просить і не збирається просити про те, щоб її кудись взяли.

"Нам здається, що ми потрібні НАТО. Нам здається, що без України міцного Євросоюзу не буде. Я відкрито говорив про це і президенту США. Я вважаю, що без України НАТО буде втрачати. Я вважаю, що без України ЄС буде потроху слабшати", – сказав він.

Президент звернувся до лідерів Європи, частина яких, за його словами, не бажає бачити Україну в цих об`єднаннях: "Якщо ви хочете, щоб посилилася Росія – не беріть Україну (до ЄС і НАТО)".

"Хочете, щоб ЄС і НАТО залишилися потужними, такі країни як Україна, велика, територіально найбільша в Європі... Хочете таких потужних партнерів? Так запрошуйте нас. А не так, як воно відбувається", – сказав голова держави.

Він зазначив, що Україна "не отримала прямої позиції (США) щодо вступу України в НАТО".