Зеленський: найбільший ризик для України - дестабілізація всередині держави

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський називає внутрішню дестабілізацію ситуації в країні найбільшою небезпекою, яка може спровокувати РФ до ескалації, пише "Інтерфакс-Україна".

"Найбільший ризик для України та найбільший ризик для суверенітету нашої держави - й тут ми єдині з усіма партнерами... Найбільший ризик - не втримати державу, це дестабілізація всередині нашої держави", - сказав Зеленський на прес-конференції з представниками іноземних ЗМІ в п`ятницю в Києві.

"Єдність влади, довіра до президента та розуміння іншими політиками, що вони - колишні або майбутні президенти, не діючі - розуміння мудре і чесне робить нашу державу об`єднаною і сильною. Якщо ми об`єднані народом, армією і стабільною владою, ризики ескалації з боку Росії зменшуватимуться", - додав він.

Президент зазначив, що бачив великі хвилювання на вулицях українських міст. "Немає якоїсь людини в державі - й на вулицях спокій, повертається - люди біля Офісу президента або заблокували парламент. І їм байдуже, чи є COVID-19. Вони займаються щодня кон`юнктурними кроками, розколом нашої держави", - сказав глава держави.

"Ми пам`ятаємо, що відбувалося у нас у країні в 2014-2015 роках. Саме неконтрольованість ситуації всередині держави щодо законності, щодо роботи правоохоронних органів, щодо спокою на вулиці може призвести до ескалації. Це найвищий рівень імовірного плану, коли можуть бути розпочаті ті чи інші дії з боку сусідньої держави", - наголосив Зеленський. 

За його словами, боротьба з олігархами є третім пріоритетом для України після деескалації та покращення економічної ситуації.

"Єдність влади, довіра до чинного президента і розуміння колишніх президентів, що вони або колишні політики, або майбутні, але точно не чинні, робить нашу країну об`єднаною та сильною. Якщо ми об`єднані народом, армією та стабільною армією всередині країни, ризики щодо ескалації будуть зменшені", - сказав він, відповідаючи на запитання щодо подій усередині країни, пов`язаних із екс-президентом Петром Порошенком.

Також В. Зеленський заявив, що необхідно дуже обережно висловлюватися про можливі перспективи війни з Російською Федерацією.

"Для нас дуже важливий зараз момент. Ми можемо "втратити" економіку нашої держави, але перш за все - люди. Ймовірність атаки (з боку РФ) є, вона нікуди не поділася. Вона була у 2021 році така сама. У 2020 році вона була меншою. У 2019 році, після "нормандського формату", вона була ще меншою. Позавчора була зустріч радників "нормандського формату". Я вважаю, що ймовірність (вторгнення) висока ... але все це не політичний театр, це кроки до діалогу щодо мирного врегулювання. Потрібно дуже обережно висловлюватися щодня, щохвилини, щомиті про те, що завтра буде війна", - додав Зеленський.

За словами президента,"не можна сказати про те, що війна буде завтра або до кінця лютого, або до кінця нового року".

"Ми зараз отримуємо інформацію, що війна може бути в січні, в лютому. Я ще раз повторюю: вона може бути. І давайте тут ставити три крапки, але точно не ставити одну крапку й казати, що так – вона буде, тому що ми розуміємо, що відбувається з людьми", - наголосив він.

Глава держави сказав, що не вважає рівень ескалації на українських кордонах з боку військ Російської Федерації вищим, ніж він був на початку 2021 року.

"Сьогодні ми не бачимо більшої ескалації, ніж вона була раніше. Так, збільшилася кількість військових, але я про це говорив ще на початку 2021 року, коли говорили про військові навчання Російської Федерації. Тоді було велике збільшення (військ РФ), тоді нас підтримували США та європейські партнери. Вони закликали Росію відвести війська. Зараз ситуацію я не вважаю більш напруженою, ніж вона була в пік російських навчань", - заявив Зеленський.

Президент назвав зустріч радників лідерів "нормандської четвірки" в Парижі "кроком до діалогу та нормалізації". "Треба дуже обережно висловлюватися, що "завтра буде війна" до кінця лютого, в листопаді казали - до кінця року", - сказав він.