Зеленський: Міненерго тиснуло на "Енергоатом" заради теплової генерації (імені Ахметова, - ред.)

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський під час прес-конференції заявив, що "Енергоатом" на сьогодні є прибутковим підприємством і за підсумками 2021 року його прибуток має становити 0,5 млрд дол, пише "Укрінформ".

«Зараз "Енергоатом" є прибутковим підприємством. За три-чотири місяці компанія вийшла на достатньо високий прибуток. Їм поставлена задача: вони повинні як мінімум до кінця цього року заробити 500 млн дол. А вже через рік "Енергоатом" повинен вийти на прибуток для держави в 1 млрд дол», - сказав В. Зеленський.

За його словами, підприємство почало заробляти через те, що відбулася активна боротьба за зміну керівництва Міністерства енергетики, яке свого часу навмисно виводило енергоблоки "Енергоатому" саме тоді, коли йшов опалювальний сезон.

«Для чого це робились? А для того, щоб збільшити теплову генерацію [за оцінками учасників ринку, біля 70% теплової генерації в Україні контролює Рінат Ахметов, - ред.]. Це робило Міністерство енергетики [до листопада 2020 року в.о. міністра енергетики була Ольга Буславець, яка вважалася близькою до ДТЕК Ахметова, - ред.]. Адже теплова енергія значно дорожча. Таким чином був серйозний тиск і хук, як по "Енергоатому", який місяцями не працював і мав збиток, так і по державі, бо електроенергія коштувала дорожче», - додав Президент.