Зеленський і Байден провели першу телефонну розмову

Все про економіку та фінанси

Президент США Джо Байден у першій телефонній розмові з президентом України Володимиром Зеленським обговорив підтримку України на тлі агресії РФ, питання реформ та епідемію коронавірусу. Про це повідомила прес-служба Білого дому за підсумками розмови, пише "Європейська правда".

"Президент Джозеф Байден-молодший сьогодні поговорив з президентом України Володимиром Зеленським. Президент Байден підтвердив непохитну підтримку США суверенітету і територіальної цілісності України перед обличчям тривалої агресії Росії на Донбасі і в Криму",- заявили у Білому домі.

Байден підкреслив прихильність своєї адміністрації пожвавленню стратегічного партнерства між країнами на підтримку плану Зеленського по боротьбі з корупцією та реалізації програми реформ, заснованої на спільних демократичних цінностях, які забезпечують справедливість, безпеку і процвітання народу України, сказано у повідомленні.

"Лідери погодилися, що ці реформи є центральними для євроатлантичних прагнень України", - підкреслили в Білому домі.

Крім того, Байден і Зеленський також обговорили важливість тісної співпраці США і України для стримування пандемії COVID-19 і зміцнення демократії в регіоні.

Коментар президента України Володимира Зеленського:

"Радий поговорити з президентом США Джо Байденом. Україна цінує підтримку Сполучених Штатів на різних рівнях. Ми стоїмо пліч-о-пліч, коли йдеться про збереження наших демократій. Я серйозно налаштований реформувати Україну, збільшити прозорість та досягти миру. Американське партнерство має вирішальне значення для українців".

Згодом після засідання РНБО В. Зеленський зауважив ще таке:

"Збереження режиму повного припинення вогню є запорукою продовження важких, але дуже необхідних переговорів у Мінському та Нормандському форматах. Укотре наголошу – наша армія здатна дати відсіч будь-кому. І це посилює наші позиції для врегулювання ситуації дипломатичним шляхом, який обрала Україна для реінтеграції тимчасово окупованих територій та повернення наших людей.

На цьому шляху ми маємо повну та незмінну підтримку міжнародних партнерів, зокрема Європи та Сполучених Штатів Америки.

І одним з підтверджень цього є розмова, яку я провів сьогодні з Президентом Сполучених Штатів Джо Байденом. Ми детально обговорили ситуацію на Донбасі. Президент Байден запевнив мене, що Україна ніколи не залишиться наодинці проти агресії Росії.

Згадавши події 6 січня у США, Президент Байден відзначив, як важливо США та Україні сьогодні захищати демократію в наших державах. Особливо коли загрозу їй становить значна кількість олігархів, які зацікавлені у дестабілізації та послабленні державних інституцій.

Було відзначено та підтримано втілення й продовження реформ в Україні, зокрема антикорупційної, судової та реформи Конституційного Суду. За словами Президента Байдена, у питаннях боротьби з корупцією США та Україна – брати по зброї.

Також ми говорили про участь США у Кримській платформі та про майбутній візит Президента Байдена в Україну".

За даними ZN.UA, розмова Володимира Зеленського і Джо Байдена була викликана концентрацією військ РФ на кордонах України, проте стосувався не тільки цієї теми.

Як повідомляють джерела, коло питань було широким, а розмова повноцінною. До спілкування обидві сторони готувалися заздалегідь, обговорювали реформи, фактори, що сприяють зміцненню України та необхідність уникати помилок попередників нинішньої української влади.

«Розмова була хорошою, але в оборот нас візьмуть серйозно: в черговий раз обіцяти нові правила і жити за старими на цей раз у Києва не вийде», - підсумувало джерело.

Як констатується, розмова тривала не менше 45 хвилин.

Нагадаємо, цього тижня відбулося кілька телефонних розмов на вищому рівні між посадовцями України і США.

Вони відбулися після того, як 1 квітня ЗМІ повідомили, що Європейське командування збройних сил США привело війська у бойову готовність найвищого рівня після того, як окупанти на Донбасі порушили режим припинення вогню і вбили чотирьох українських військових, і Росія почала стягувати війська до кордону з Україною.

Посли країн-членів НАТО 1 квітня провели термінову зустріч у Брюсселі, щоб обговорити нещодавній сплеск насильства на Донбасі та накопичення російських військ біля українських кордонів.

Сполучені Штати застерегли Росію від "залякування" Києва на тлі повідомлень про нарощування російської військової присутності на кордоні з Україною.