Зеленський - про опалювальний сезон: в Україні достатньо газу за нормальними цінами

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський запевнив, що в Україні достатньо запасів газу для стабільного проходження опалювального сезону, а ціна на блакитне паливо буде "нормальною". Про це він заявив в інтерв`ю телеканалу ICTV, інформує "Суспільне".

"Хочу всіх заспокоїти. Вважаю, багато важливих, предметних, а найважливіше, що своєчасних дій зробив уряд, зробила влада. На сьогодні достатньо газу для суспільства, достатньо газу для споживачів за дуже нормальними цінами у порівнянні з європейськими цінами", – сказав глава держави.

За його словами, "якби влада не втрутилася в цю ситуацію" (щодо здорожчання цін на газ на ринку – ред.), то ціна на газ для населення становила б мінімум 50 гривень за кубометр, тоді як зараз вона складає близько 8 гривень.

Говорячи про рішення низки міст впровадити надзвичайний стан в енергетиці, Зеленський заявив, що опалювальний сезон – це відповідальність "всієї влади", і центральної, і місцевої.

"Тому ми підписали меморандум, в якому є дві головні речі. НАК Нафтогаз і центральна влада гарантує дві речі: конкретну стабільну ціну і стабільний обсяг. Далі є технічні питання, юридичні питання і політичні питання деяких представників місцевої влади. Все це, я впевнений, буде врегульовано. У будь-якому випадку, це буде нормальна ціна", – запевнив президент.

12 жовтня заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що запасів природного газу в українських підземних сховищах достатньо для покриття потреб населення та підприємств соціальної сфери у прийдешньому опалювальному сезоні.
12 жовтня Кабмін затвердив план дій з виконання меморандуму щодо опалювального сезону.
На засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові був підписаний меморандум, згідно з яким тарифи на гарячу воду та опалення не будуть зростати до кінця опалювального сезону 2021-2022 років.