Зеленський: повернення РФ на позиції до 24 лютого - це вже буде перемога для України

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський вважає, що якщо Росія відступить на позиції, зайняті до 24 лютого 2022-го, це буде перемога України, оскільки у випадку спроби ЗСУ звільнити окуповані з 2014 року території Донбасу ми можемо одразу втратити до 50 000 найбоєздатніших військовослужбовців. Про це він сказав під час інтерв`ю в ефірі загальнонаціонального марафону, пише Liga.net.

В. Зеленський заявив, що вважав би перемогою, якби Україні вдалося домовитись із РФ про те, щоб країна-агресор повернула свої війська на позиції станом на 23 лютого 2022 року. Журналіст уточнив: йдеться про дипломатичну перемогу чи перемогу у війні. Глава держави відповів – на його думку, це була б перемога у війні. Пояснив – усвідомлює, які Україна вже понесла втрати, і якими можуть бути втрати надалі.

Він наголосив, що українські бійці в зоні ООС – одні з найбоєздатніших, і вони зараз воюють із "саранчою" з огляду на кількісну перевагу противника.

За словами В. Зеленського, якщо Україна зараз спробує піти штурмом на ОРДЛО, наші втрати можуть одразу становити від 40 000 до 50 000 людей. Загальні ж втрати за спроби відвоювати Донбас повністю могли б досягти сотень тисяч людей, вважає Зеленський.

"Якщо ми хочемо найпотужніших і найдосвідченіших людей (бійців із зони ООС, – ред.) втратити через те, що "я зараз хочу", ми повинні розуміти, що до нас повернуться (окупанти, – ред.), і вже не через два-три роки, а повернуться того ж місяця – у ті самі позиції і у всі знову Бучі", – сказав президент.

За словами глави держави, він вважає "непоганим" 15-річний проєкт з деокупації Криму, запропонований українською делегацією на переговорах з РФ, проте визнає – шансів на те, що Росія погодиться, теж близько 10-15%.

Насамперед В. Зеленський наголосив, що йдеться про 15-річний "мораторій" на [силове] вирішення кримського питання. Коментуючи суперечливі настрої громадськості з приводу цієї пропозиції, президент зазначив, що потрібно виходити з того, в якій точці ми зараз перебуваємо з Кримом і які у нас є можливості повернути півострів недипломатичним способом.

"10-15 років – це певний формат пропозицій України, і я думаю, десь стільки ж відсотків, що Росія на це погодиться . Десь 10-15%. Тому що 10-15 років – це не про те, щоб не порушувати цю тему. Це домовленість сторін, що протягом 10 років сторони мають вирішити питання Криму дипломатичним способом", – пояснив президент.

Він також наголосив, що є аспекти, які він не може озвучити, хоч і хотів би. В. Зеленський вважає 15-річний формат "непоганим рішенням", але наголосив, що вважає так зараз, і це може змінитися в залежності від обставин. Однак, якби сьогодні були такі домовленості з РФ щодо Криму, президент вважає, що це була б перемога України. Якщо ж за ці 10-15 років сторони не прийшли б до якогось дипломатичного вирішення питання окупації Криму, ці домовленості просто припинили б існувати далі, додав В. Зеленський.