Зеленський повідомив про призов резервістів і "програму економічного патріотизму"

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський видав указ про призов резервістів у особливий період. Йдеться виключно про громадян, які віднесені до оперативного резерву. Про це він сказав у своєму новому відеозверненні, пише Liga.net.

Зеленський зазначив, що сьогодні Рада федерації надала право президенту Володимиру Путіну використати збройні сили РФ на території України.

"На зміну "нас там немає" прийшло офіційне "ми все-таки тут". Прийняте на найвищому політичному рівні – одноголосно. І дає чітку відповідь – хто справді хоче миру на землі, а хто переділу земель", – сказав президент.

Цим рішенням Росія фактично вийшла із мінських домовленостей, зазначив він.

Щодо безпеки та оборони президент сказав, що на сьогоднішній день немає потреби у загальній мобілізації. За його словами, необхідно оперативно доукомплектувати українську армію та інші військові формування.

"Мною як Верховним головнокомандувачем ЗСУ видано указ про призов резервістів у особливий період. Наголошую: йдеться виключно про громадян, віднесених до оперативного резерву. Маємо підвищити готовність української армії до всіх можливих змін в оперативній обстановці", – сказав Зеленський.

За його рішенням, найближчим часом також будуть проведені навчальні збори резервістів системи тероборони.

Також Зеленський повідомив, що Україна запускає "програму економічного патріотизму".

"Це додаткові стимули для локалізації нашого виробництва. Цільові програми підтримки окремих галузей. Зменшення податкового навантаження на бізнес та обмеження перевірок. Це стимули для залучення коштів населення в бізнес та банківську систему. Зниження ПДВ на бензин та дизель. Це дозволить знизити ціни на заправках. Наша мета – набуття економічної незалежності. Особливо в енергетиці", – сказав президент.

Завтра, повідомив Зеленський, у нього буде зустріч із ТОП-50 українського великого бізнесу.

"Всі вони мають залишитися в Україні. Їхні підприємства знаходяться на українській землі, яку захищають наші військові. Відтак і бізнес повинен захищати нашу економіку, фінанси, створювати робочі місця. Піднімати та зміцнювати Україну", – сказав Зеленський.

"Українці – мирна нація. Ми хочемо тиші. Але якщо ми сьогодні промовчимо, то завтра зникнемо. Нас чекає щоденна важка робота. І ми до неї готові. Впевненість у собі. Впевненість у країні. Впевненість у перемозі", – додав президент.