Зеленський - про вугілля, газ і олігархів: якщо лусне терпіння, почнеться пекельний період

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні закликав великий бізнес і деякі ЗМІ припинити "розганяти новини про нестачу вугілля та газу" в Україні — інакше коли в держави "закінчується ангельське терпіння", "у когось починається пекельний період", пише Liga.net.

За словами глави держави, в Україні є "внутрішні виклики", які "як правило, створені штучно". "Їхні бенефіціари добре відомі. Їхні методи – теж. Щороку восени та взимку деякі олігархічні структури розпочинають гру під назвою "штучний дефіцит". Суть проста – розганяються новини про нестачу вугілля, газу та попит зростає, ціна збільшується, платимо – ми з вами ", – сказав президент.

"Я впевнений, що цього року цю гру краще не починати. Бо, крім вашого "штучного дефіциту", цілком реальний наш дефіцит – дефіцит терпіння. А коли у держави закінчується ангельське терпіння, у когось починається пекельний період. Це можна перевірити. А можна просто допомогти своїй державі. Показати, що великий бізнес має не лише великі активи, а й велику свідомість та відповідальність", – сказав Зеленський.

За його словами, це стосується також великих телеканалів та деяких ЗМІ. Президент зазначив, що енергетична безпека – не менш чутлива тема, ніж війна, маніпуляції нею становлять не меншу загрозу.

"Людям морально дуже не просто. Через коронавірус, війну та багато іншого. Не треба кошмарити їх прогнозами та інсайдами з дуже "надійних" джерел, що ми всі замерзнемо в темряві і без води", – сказав Зеленський.