Зеленський - про роботу глави НБУ: гривня - стабільна, кредитні ставки знижуються

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський, коментуючи кадрові зміни в НБУ, заявив, що не має права і бажання втручатися в кадрові рішення Нацбанку, але додав, що "ми готові допомагати і готові заспокоювати ті чи інші конфлікти". Про це він сказав під час форуму "Україна 30. Децентралізація", відповідаючи на питання журналістів, пише "Економічна правда".

У президента, зокрема запитали про ситуацію в НБУ, а також про те, як він оцінює роботу голови НБУ Кирила Шевченка за рік на посаді.

"Багато різних чуток щодо ситуауції в Нацбанку. І не перший рік це відбувається. Для мене як для президента це незалежна інституція, я в кадрові рішення, чесно кажучи, не хотів би втручатися. Я не маю права і бажання.

Якщо виникають ті чи інші кадрові питання, питання з боку тих чи інших менеджерів НБУ - ми дуже відкриті, готові допомагати і готові заспокоювати ті чи інші конфлікти", - сказав президент.

"Щодо інформації про звільнення 9 людей з НБУ - наскільки мені відомо, вони не звільнились. Це неправильно втручатись в кадрову політику НБУ. Мені здається, це неправильно з боку президента.

Я повинен це робити, коли не робляться ті речі, від яких залежить в цілому стабільність фінансової системи України.

Сьогодні я бачу стабільну валюту, стабільну гривню. Я не бачу ніяких хвиль. Ми бачимо більш-менш напрацювання щодо кредитної системи і зменшення відсотку по кредитах для людей. Тут є питання щодо повільності цих процесів, вони є, але це питання не тільки до НБУ, це спільне питання - і до уряду, і до НБУ, і до банків", - додав він.

"Щодо програми іпотеки - я б також хотів, щоб це була більш спрощена система. Тут є ті чи інші питання", - резюмував Зеленський.