Зеленський - генсеку НАТО: наша найближча мета - ПДЧ

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський після телефонної розмови з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенберґом подякував йому за підтримку бажання України приєднатися до альянсу, констатує "Радіо Свобода".

«Радий чути від Єнса Столтенберґа, що двері НАТО для України відчинені. Дякую, що ви особисто й члени альянсу підтримують нас у бажанні досягти членства у НАТО. Наша найближча мета – ПДЧ (План дій щодо членства у НАТО – ред.). Ми серйозно ставимося до реформ, оскільки це насамперед зміцнення нашого оборонного сектору», – написав Зеленський у твіттері 25 лютого.

Він додав, що співпраця з НАТО для України є надзвичайно важливою. «Ми зміцнюємо нашу армію, долучаючись до стандартів альянсу, ділимося практичним досвідом, розвиваємо стратегічне партнерство та дружбу», – написав президент.

Столтенберґ, зі свого боку, висловив задоволення розмовою з Зеленським.

«Гарна розмова з президентом Зеленським. НАТО рішуче підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. Ми обговорили важливість реформ і ситуацію з безпекою в Чорноморському регіоні. Ми залишаємося відданими зміцненню нашого тісного партнерства», – написав Столтенберґ у твіттері.

У червні 2020 року Україна стала учасницею програми НАТО «Партнерство розширених можливостей». Це не передбачає перспективи членства в альянсі, але дає Україні можливість, забезпечити оперативне планування на ранніх стадіях кризи та розширити діалог в обміні розвідувальними даними.

Також програма передбачає участь у спільних навчаннях та можливість для українських військових обіймати посади в Міжнародному військовому штабі НАТО та інших командних структурах альянсу.

Україна вже співпрацює з НАТО в межах Комплексного пакету допомоги, а також виконує Річну національну програму, яка містить набір реформ, що наближують країну до стандартів НАТО.