"Зелений" тариф: "Укренерго" планує випуск євробондів на $500 млн

Все про економіку та фінанси

«Укренерго» планує восени 2021р здійснити випуск «зелених» єврооблігацій для залучення коштів і покриття боргів системного оператора перед ДП «Гарантований покупець», що утворилися в результаті виконання спеціальних обов’язків на ринку електроенергії, повідомив під час конференції 12th European Ukrainian Energy Day повідомив міністр енергетики Герман Галущенко, пише ExPro.

«Ми працюємо над цим (випуском єврооблігацій – ред.). Фактично, ми плануємо це зробити цієї осені – «зелені» облігації з «Укренерго», - сказав він.

Також міністр наголосив, що міністерство працює над тим, щоб вирішити проблему поточних боргів на ринку електроенергії та не допустити накопичення нових.

Присутній на конреренції голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький зазначив, що попередньо компанія розглядає випуск 5-річних паперів на загальну суму 500 млн євро. Він також підтвердив наміри щодо емісії восени цього року.

E середині лютого В. Кудрицький заявив, що компанія веде переговори з Міністерством фінансів щодо вибору джерела залучення кредитних коштів у розмірі 15 млрд грн для виплат боргу «Гарантованому покупцю» (боргів за 2020р); системний оператор розглядає можливість випуску «зелених» облігацій або залучення кредиту від МФО.

Станом на 1 червня борг «Укренерго» перед ДП «Гарантований покупець» за 2020-2021рр за виплати для генерації з ВДЕ становить 15,7 млрд грн та 6,8 млрд грн – за поставку електроенергії для потреб населення.