"Зелений" тариф і Ахметов: "ГарПок" просить уряд уточнити, що робити із 3 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Держпідприємство «Гарантований покупець» (ДП "ГарПок") повідомило, що направило до Кабінету Міністрів як до засновника та суб’єкта управління підприємством лист від 29.11.2021 №15/4829 з проханням проінформувати про результати перевірки в частині здійснення розрахунків з виробниками електроенергії, яким встановлений «зелений» тариф.

Цитата із заяви ДП "ГарПок":

"Також підприємство звернулося до уряду за роз’ясненнями щодо подальших дій відносно коштів у сумі 3,04 млрд грн, які знаходяться на рахунку підприємства і надійшли відповідно до постанови №1049 «Про надання у 2021 році державної гарантії за зобов’язаннями ПрАТ «НЕК «Укренерго» для розрахунків з виробниками електроенергії, яким встановлений «зелений» тариф».

Як повідомлялося, на рахунки підприємства було повернуто 3,04 млрд грн для аналізу платіжних доручень та підтвердження правомірності нарахованих сум платежів.

Також на виконання доручення КМУ від 15.11.21 №52694/0/1-21 почала працювати міжвідомча робоча група з перевірки діяльності ДП «Гарантований покупець» щодо купівлі-продажу електричної енергії та розрахунків з виробниками електроенергії з відновлювальних джерел.

За результатами перевірки має бути здійснено остаточні розрахунки в межах всієї суми, що надійшла до ДП «Гарантований покупець» від продажу НЕК «Укренерго» «зелених» облігацій, як то передбачено законом та умовами залучення коштів".