"Зелена" генерація Ахметова наростила прибуток в 5,7 разів за перше півріччя

Все про економіку та фінанси

Компанія DTEK Renewables B.V. (Нідерланди), яка управляє сонячними і вітровими електростанціями енергохолдингу ДТЕК Ріната Ахметова (ДТЕК ВДЕ), в першому півріччі 2021 року наростила чистий прибуток до 2,5 млрд грн в порівнянні з 0,44 млрд грн за аналогічний період 2020 року, пише "БізнесЦензор".

Всього за перше півріччя "зелена" генерація ДТЕК виробила 2,4 млрд кВт-год.

Чистий прибуток DTEK Renewables збільшився, незважаючи на зниження виручки в першому півріччі 2021 року на 6,3% в порівнянні з січнем-червнем 2020 року - до 3,84 млрд грн.

У компанії зниження виручки пояснюють зміцненням курсу гривні по відношенню до євро. Як відомо, "зелений" тариф в Україні розраховується в іноземній валюті.

Згідно з презентацією компанії для інвесторів, основними факторами, які вплинули на збільшення вільного грошового потоку стали: зменшення витрат на адміністративну і операційну діяльність, поліпшення платіжної дисципліни ДП "Гарантований покупець", а також часткове повернення боргів 2020 року.

EBITDA (прибуток до виплати податків і відсотків) компанії в першому півріччі знизилася до 100,2 млн євро або на 20%, що пояснюється зниженням обсягів виробництва.

При цьому, НЕК "Укренерго" оплатило 70 тис. МВт-год електроенергії ДТЕК ВДЕ, яка була вироблена, але не спожита.

За підсумками 2021 року компанія очікує зростання виробництва на 7,5%.