Збиток молодшого брата покійного банку "Надра" зріс у 15 разів – до 319 млн грн

Все про економіку та фінанси

За даними «Місто Банку», за підсумками 2016 року він зафіксував збиток 318,7 млн грн, що в 15,4 разів більше, ніж було в 2015 році (20,75 млн грн).

Обсяг активів банку скоротився на 405,3 млн грн, або на 18,4% - до 1,8 млрд грн.

Статутний капітал збільшився на 195 млн грн – до 495 млн грн, а власний капітал (на фоні збитків) скоротився на 107 млн грн – до 198,3 млн грн.

Як писав Finbalance, збиток «Місто Банку» за 9 місяців-2016 становив 296,9 млн грн. Таким чином, у IV кварталі він склав 21,8 млн грн.

Чистий процентний дохід за три квартали минулого року був 100,6 млн грн; негативний результат від операцій з іноземною валютою – 97,7 млн грн, а від переоцінки валюти – 47,5 млн грн.

На кінець вересня кредитний портфель банку покривався резервами на 17,1% (на початок 2016 року – 3,9%). Обсяг кредитів, виданих «іншим пов’язаним особам» був 1,1 млрд грн (67% всього кредитного портфелю).

«Місто Банк» повідомляв, що план його капіталізації розрахований до 01.01.2019.

Довідково

За даними НБУ, основний акціонер «Місто Банку» - нардеп Іван Фурсін, молодший бізнес-партнер Дмитра Фірташа. Він також є акціонером банку «Кліринговий дім» (з сестрою Сергія Льовочкіна – одного з лідерів «Опоблоку», який в часи Януковича був главою АП), 81% кредитного портфелю якого - інсайдерські кредити.

Усі ці особи – представники т.зв. «газової» групи, в яку, крім названих осіб, входили ще, зокрема, Юрій Бойко (екс-міністр енергетики часів Януковича, сьогодні – глава фракції «Опоблоку») та Валерій Хорошковський (екс-глава СБУ). Вони контролюють у т.ч. телеканал «Інтер».

І. Фурсін був у числі співвласників латвійського АТ Trasta komercbanka, якому на початку березня 2016 року Європейський центробанк (ЄЦБ) після звернення Комісії ринку фінансів і капіталу (КРФК) Латвії анулював ліцензію. Trasta komercbanka фігурував у розслідуванні щодо виведення мільярдів рефінансування НБУ з «Дельта Банку». До речі, Trasta komercbanka офіційно є одним з акціонерів "Місто Банку".

І. Фурсін у свій час був главою наглядової ради банку «Надра», який до банкрутства контролював Д. Фірташ.

Про кримінальні провадження Генпрокуратури та Нацполіції щодо сумнівних операцій банку "Надра" (у т.ч. про зловживання коштами рефінансування), в яких фігурує, зокрема, його власник Д. Фірташ, див. тут.

Про намагання НБУ та Фонду гарантування стягнути 1,4 млрд грн кредиту, який видавався структурам Фірташа-Льовочкіна під будівництво ТРЦ «Республіка» (до проекту був причетний в т.ч. банк «Кліринговий дім» Фурсіна-Льовочкіної) див. тут.

Як звертав увагу Finbalance, у жовтні у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №5304 (серед авторів – у т.ч. нардеп І. Фурсін), в якому пропонується визначити лише 6 підстав для прийняття Нацбанком рішення щодо віднесення того чи іншого банку до категорії проблемних – без права НБУ робити це через інші підстави, визначені власними актами НБУ, як це наразі передбачено в законодавстві. Разом з тим, одна з підстав, згаданих в законі «Про банки і банківську діяльність», пом’якшується.