Завод Пінчука не зміг позбутися поруки перед Сбербанком

Все про економіку та фінанси

20 листопада Центральний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу ПАТ "Інтерпайп Новомосковський трубний завод" та залишив без змін рішення Госпсуду Дніпропетровської області від 23.07.2018 (у справі №904/1676/18), яким компанії було відмовлено в задоволенні позову про визнання недійсним договору поруки №2 від 18.12.2015 (на 15 млн дол), укладеного зі Сбербанком як забезпечення виконання зобов`язань ПАТ "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод" по договору про відкриття кредитної лінії №06-В/12/14/ЮО від 16.08.2012.

Свої позовні вимоги ПАТ "Інтерпайп Новомосковський трубний завод" обгрунтовувало тим, що, за його оцінками, договір поруки не відноситься до договорів банківських послуг і належить до групи цивільно-правових договорів, тому договірне списання грошових коштів, що передбачено п.5.1.2 договору поруки №2 від 18.12.2015р. є таким, що суперечить законодавству. Також на думку позивача, наявність у кредитному договорі положень щодо вираження грошових зобов`язань в іноземній валюті за відсутності індивідуальної ліцензії на надання Сбербанком кредиту в іноземній валюті, а також використання іноземної валюти як засобу платежу за договором про відкриття кредитної лінії суперечить нормам Конституції України, Цивільного кодексу тощо.

“Колегія суддів констатує, що оспорюваний договір поруки відповідає вимогам закону, його зміст не суперечить Цивільному кодексу України, іншим актам цивільного законодавства”, - зауважив натомість Центральний апеляційний госпсуд в постанові від 20 листопада.

Як писав Finbalance, обсяг позовних вимог Сбербанку до групи “Інтерпайп” Віктора Пінчука сягає 1,3 млрд грн.

У 2016 році суди задовольнили позови “Альфа-Банку” до “Інтерпайпа” на 1,2 млрд грн.

Як повідомлялося, у липні 2018 року "Інтерпайп" під час зустрічі з кредиторами в Лондоні представив попередній план реструктуризації зобов`язань на $1,25 млрд.

Боржник пропонував конвертувати цю заборгованість в шестирічні єврооблігації на $310 млн з купоном 9,35% річних, а також два кредитні транші - на $45 млн перед українськими банками і на $45 млн перед міжнародними. Решту боргу - списати.

За оцінками Concorde Capital, за такого сценарію номінальне списання боргу складе 59% для внутрішніх кредиторів "Інтерпайпа" і 62% для міжнародних кредиторів, включаючи власників облігацій.

Про порушення банком “Кредит Дніпро” (належить В. Пінчуку) нормативів НБУ та обіцянку В. Пінчука докапіталізувати фінустанову на 1,2 млрд грн читайте тут і тут.