Заступниця глави ОП: влада може переглядати інфляційну ціль, коридор відхилення від неї

Все про економіку та фінанси

Заступниця керівника Офісу президента Юлія Свириденко в інтерв`ю агентству "Інтерфакс-Україна" заявила, що "сьогодні інфляційне таргетування - це єдиний шлях для України" (цитата).

Разом з тим, Ю. Свириденко додала таке:

"З урахуванням потреби економічного розвитку країни влада може переглядати саму інфляційну ціль або коридор відхилення від неї.

Також НБУ може розвивати монетарні інструменти. Наприклад - використовувати подовжене рефінансування, як він це зробив під час кризи.

Варто також розширювати лінійку похідних фінансових інструментів, наприклад валютних свопів, свопів процентних ставок, а також обсягів їх використання".

Нагадаємо, на поточному тижні Рада НБУ ухвалила Основні засади грошово-кредитної політики на 2022 рік і середньострокову перспективу.

Згідно з цим документом, НБУ продовжить

- проводити політику таргетування інфляції для досягнення та забезпечення цінової стабільності;

- підтримувати темпи приросту цін у середньостроковій перспективі на рівні 5% із допустимим діапазоном відхилень 1 в. п.;

- застосовувати облікову ставку як основний інструмент монетарної політики. У разі потреби центробанк може використовувати й інші інструменти грошово-кредитної політики, передбачені Законом України "Про Національний банк України";

- дотримуватися режиму плаваючого курсоутворення та не таргетуватиме досягнення певного рівня або діапазону обмінного курсу.

За даними Держстату, споживча інфляція в серпні порівняно з цим же періодом минулого року склала 10,2%.

9 вересня правління НБУ ухвалило рішення підвищити облікову ставку з 8,0% до 8,5% річних. Крім того, Національний банк припиняє використання антикризових монетарних заходів з початку IV кварталу.

"Посилення монетарної політики сприятиме утриманню під контролем інфляційних очікувань і поверненню інфляції на траєкторію стійкого сповільнення до цілі 5%, досягнення якої прогнозується в 2022 році", - зауважував Нацбанк.

НБУ констатував, що інфляція впродовж останніх місяців перевищує 10% під впливом як тимчасових, так і фундаментальних чинників, проте залишається близькою до прогнозної траєкторії.

За очікуваннями Національного банку, протягом вересня-жовтня інфляція залишатиметься в діапазоні 10-11%, а в останні місяці року сповільниться нижче 10%. У наступному році зниження темпів інфляції триватиме – вона поступово повернеться до цілі 5%.

"Сповільненню інфляції сприятимуть вичерпання ефектів низької бази порівняння минулого року, корекція світових цін на сировинні товари та надходження нового більшого врожаю сільськогосподарських культур. Стримуючий влив на цінову динаміку також матиме посилення монетарної політики Національного банку", - зауважував НБУ.