У глави Офісу президента - новий заступник з питань економіки

Все про економіку та фінанси

Президент Володимир Зеленський призначив Ростислава Шурму заступником Офісу глави держави. Відповідний указ №592/2021 опублікували на сайті Офісу президента, пише zn.ua.

Як зазначається, Р. Шурма відповідатиме за економічний блок. «Серед пріоритетних завдань – підготовка програм стимулювання економічного розвитку та підвищення енергоефективності», – заявив Ростислав Шурма.

Новопризначений заступник голови Офісу президента народився 1983 року у Львові. Закінчив Національний університет «Києво-Могилянська академія» («економіка та підприємництво») та Київський економічний університет ім. Гетьмана («економічна теорія»).

Із 2006 року працював у групі Ріната Ахметова «Метінвест». У 2012-2019 роках очолював меткомбінат «Запоріжсталь». Працював фінансовим директором Макіївського металургійного заводу («Метінвест»), заступником директора металургійного дивізіону «Метінвест». Був членом наглядової ради Маріупольського металургійного комбінату, головою наглядової ради болгарського заводу «Промет» (обидва – «Метінвест»), членом ради директорів «Метінвест-Траметал» (Італія).

У квітні 2015 року очолив Запорізьку регіональну організацію партії «Опозиційний блок». У лютому 2020 року склав повноваження. У травні 2021 року був призначений членом наглядової ради державного концерну «Укроборонпром». 

Як пише Liga.net, Шурма як голова Запорізької організації "Оппоблоку" в лютому 2019 року заявляв, що, на його думку, "зростання тарифів – це прямий наслідок чергового кабального договору України з МВФ, який уклала нинішня влада". Відповідну публікацію розміщено на сайті Оппоблоку.

"Замість відновлення миру та розвитку економіки влада "підсадила" Україну на траншеву голку. Заради чергового кредиту уряд готовий виконати будь-яку вимогу міжнародного донора, аби отримати транш і з його допомогою протягнути до виборів..." – сказав тоді Шурма.

Нагадаємо, 22 листопада 2021 року рада директорів МВФ затвердила перший перегляд програми stand-by з Україною та погодила виділення другого траншу $700 млн.