Заступник глави ОП: на порядку денному немає питання зміни керівника НБУ

Все про економіку та фінанси

Голові Нацбанку Кирилу Шевченку не загрожує звільнення, сказав заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко в інтерв`ю Forbes Україна, пише "НВ".

«Якщо у президента є питання до Кирила Шевченка, то він їх ставить. Його звільнення не на порядку денному. В Україні зазвичай преса звільняє раніше, ніж президент», — заявив Тимошенко.

Коментуючи те, що Національний банк скорочує рефінансування держбанків, він відзначив, що скорочення фінансування Великого будівництва не буде.

«Проблем немає і скорочення фінансування не буде. Велике будівництво — це великий мультиплікатор для економіки, тому держбанки дають кредити під ці проєкти. Ми кажемо НБУ про плани й де необхідна допомога, вони це розуміють», — додав заступник голови Офісу президента. 

Нагадаємо, нещодавно президент Володимир Зеленський таким чином коментував рік роботи глави НБУ Кирила Шевченка:

"Сьогодні я бачу стабільну валюту, стабільну гривню. Я не бачу ніяких хвиль. Ми бачимо більш-менш напрацювання щодо кредитної системи і зменшення відсотку по кредитах для людей. Тут є питання щодо повільності цих процесів, вони є, але це питання не тільки до НБУ, це спільне питання - і до уряду, і до НБУ, і до банків. Щодо програми іпотеки - я б також хотів, щоб це була більш спрощена система. Тут є ті чи інші питання", - резюмував Зеленський.