Заступник глави НБУ Матузка: законність співпраці НБУ з Kroll не ставиться під сумнів

Все про економіку та фінанси

Заступник глави НБУ Ярослав Матузка в коментарі "Економічній правді" заявив, що Національний банк завжди підтримував і буде підтримувати юридичну стратегію Приватбанку, яка спрямована на повернення коштів вкладників, незаконно виведених з банку до націоналізації, і на сьогодні законність співпраці НБУ з компанією Kroll не ставиться під сумнів.

"НБУ завжди підтримував і буде підтримувати юридичну стратегію Приватбанку, яка спрямована на захист інтересів банку та повернення коштів вкладників, незаконно виведених з банку до його націоналізації.

Ледь не щотижня команда юристів Національного банку бере участь у 4-5 судових засіданнях, які так чи інакше пов’язані з націоналізацією найбільшого банку країни. І щотижня ми продовжуємо у судах різних інстанцій боротися за те, щоб зберегти банк у державній власності, зберегти кошти платників податків і забезпечити стабільність фінансового сектору", - заявив Матузка.

"Ми твердо стоїмо на позиції, що винні у зловживаннях особи мають бути притягнуті до відповідальності за доведення до банкрутства найбільшого банку в Україні.

І значну роль у тому, щоб з’ясувати всі обставини та факти масштабних та скоординованих шахрайських дій, що відбувалися у Приватбанку, відіграли наші міжнародні консультанти з компанії Kroll. На початку 2018 року вони надали результати всебічного розслідування, яке підтвердило, що банку були завдані збитки щонайменше в розмірі 5,5 млрд дол. США.

Наші міжнародні партнери, в тому числі МВФ, позитивно оцінили співпрацю НБУ з компанією Kroll. Це незалежне розслідування було передбачене також меморандумом співпраці України з Міжнародним валютним фондом", - підкреслив заступник голови НБУ.

"З результатами розслідування були ознайомлені правоохоронні органи. НБУ завжди сприяв їхній роботі, діяв у відповідності до закону, і надавав доступ до необхідних їм речей та документів.

Коментувати хід та стан розслідування окремих кримінальних проваджень не маємо права, з огляду таємницю слідства", - додав він.

За його словами, на сьогодні законність та доцільність співпраці НБУ з компанією Kroll "жодним чином не ставиться під сумнів".

Матузка також заявив, що НБУ "і надалі продовжуватиме співпрацю з міжнародними партнерами та правоохоронними органами для того, щоб захисти інтереси держави та платників податків і притягнути винних у зловживаннях осіб до відповідальності".

"Сьогодні Приватбанк є важливою частиною стабільної та прозорої банківської системи. Національний банк вважає, що Приватбанк і надалі має зосереджуватися на вирішенні проблем, пов`язаних із проблемною заборгованістю та поверненням незаконно привласнених коштів.

Сьогодні такі завдання стоять не лише перед Приватбанком, але і перед всією банківською системою, яка має ефективно перерозподіляти фінансові ресурси та підтримувати зростання економіки", - резюмував Матузка.

P.S.

24.03.2021 НБУ в коментарі виданню Lb.ua повідомив, що службове розслідування щодо forensic-аудиту у справі Приватбанку, результати якого було оприлюднено у січні 2018 року, ніколи не ініціювалося і не проводилось в Національному банку.

"В той же час, Національним банком України на підставі отриманого повідомлення про наявні, на думку заявника, порушення чинного законодавства та нормативно-правових і розпорядчих актів Національного банку України в сфері публічних закупівель юридичних послуг у 2018 році, проводиться службове розслідування у встановленому в установі порядку… На даному етапі службового розслідування проводиться оцінка дотримання всіх належних внутрішніх процедур та законодавства України всіма працівниками Національного банку України, відповідальними за закупівлю послуги, підписання договору з надавачем послуги та за контроль виконання укладеного договору", - зазначають у НБУ.

Як наголосили в Нацбанку, висновки щодо наявності фактів правопорушень у діях відповідальних за закупівлі осіб можуть робитися тільки після завершення розслідування та відображення його результатів у звіті комісії зі службового розслідування. В повідомленні підкреслюється, що НБУ вважає за доцільне утриматись від публічного обговорення як окремих посадових осіб та їх можливих дій, так і непідтвердженої інформації про дії Національного банку щодо вказаного предмету службового розслідування.