Заступник глави НБУ: Альфа-Банк - під особливим наглядом

Все про економіку та фінанси

Заступник голови НБУ Ярослав Матузка в інтерв`ю Forbes Ukraine зазначив, що довірена особа в Альфа-банку буде здійснювати управління акціями підсанкційних осіб, і щоб не допустити маніпуляцій з боку колишніх акціонерів, довірена особа погоджуватиме свої рішення з Нацбанком.

Пряма мова заступника глави НБУ:

"Банк стикнувся з репутаційним ризиком. Проблем із ліквідністю та якістю кредитного портфелю в нього немає. Підстав визнавати банк неплатоспроможним на сьогодні немає, як і підстав для його націоналізації. Згідно закону про вилучення майна, суб’єкти, до яких можуть бути застосовані такі заходи, належать державі-агресору.

Інші банки з російським капіталом занадто маленькі та з точки зору нагляду не потребують підвищеної уваги. Певні проблеми в них є, але вони працюють. Альфа-банк – системний банк з великою кількістю клієнтів. Прийнято закон про стовідсоткове покриття вкладів населення у банках. Тому Альфа-банк під особливим наглядом".

Про інші банки

"Є приклад банку на території бойових дій [може йтися про Полікомбанк, - ред.]. Він певний час навіть не мав змоги підключатися до СЕП. У нього частково розгромлені відділення. Але зараз цей банк відновив роботу.

Складна ситуація в харківського Мегабанку. Банк потребував значної капіталізації ще за результатами стрес-тестів останніх років. Сума щороку була майже однаковою, Його проблеми викликані не війною, а поганою якістю кредитного портфелю.

До війни ми спостерігали певну активність на ринку М&А. Думаю, що інвестори повернуться, коли ситуація стабілізується. Звичайно, постане питання ціни, адже в банків інші показники. Але активність буде.

<...> У всіх державних банках термін повноважень наглядових рад спливає в червні. На період воєнного часу оновлення наглядових рад заморожено. Зараз немає жодних підстав говорити, що наглядова рада будь-якого з державних банків не справляється.

ПриватБанк показує чудові результати по програмі «5–7–9» і забезпечує платежі. Що стосується закону [про можливість звільнення членів наглядової ради в разі фізичної неявки на робоче місце за вимогою, - ред.], ми його не підтримували".