Заступник глави НБУ - про конкурс на посаду глави правління Приватбанку

Все про економіку та фінанси

Заступник глави НБУ Ярослав Матузка в інтерв’ю для НВ таким чином прокоментував конкурс на посаду глави правління Приватбанку:

“Про конкурс в ПриватБанку я дізнаюся точно так само, як і ви, з преси. Єдине, що цікавить Національний банк — це узгодження кандидата на цю посаду, який буде відібраний наглядовою радою. Тоді ми долучимося.

На цьому етапі я навіть собі не уявляю, як хтось може впливати на незалежну наглядову раду в плані визначення пріоритету щодо якихось кандидатів. Сьогодні система корпоративного управління в банках настільки міцна, що будь-які можливі маніпуляції зведені до нуля. Наглядова рада є дійсно незалежною, люди, які там працюють, вони дорожать своєю репутацією, тому можу вам гарантувати, що Національний банк ніяк не втручається в цю історію.

Порядки проведення конкурсу визначає наглядова рада, це їхня компетенція. Тут нам нічого коментувати”.

Коментуючи ймовірність реалізації сценаріїв, при яких суди, попри внесені в травні 2020 року зміни в законодавство, скасують націоналізацію Приватбанку, Я. Матузка зазначив таке:

“Чинне законодавство не дозволяє здійснити повернення банку колишнім акціонерам. Єдине, якщо вони доведуть незаконність рішень НБУ про виведення банку з ринку за участю держави і зможуть довести, що в банку був капітал на момент визнання неплатоспроможним, тоді теоретично вони можуть претендувати на компенсацію. Але як вони зможуть довести заподіяння такої шкоди, коли капітал ПриватБанку на момент націоналізації був негативним — я не уявляю”.

До призначення на посаду заступника глави НБУ Ярослав Матузка працював, зокрема, керівником напряму юридичної координації головного офісу Приватбанку.