Запаси вугілля на складах "Центренерго" - в 11 разів менші від плану, - Міненерго

Все про економіку та фінанси

За даними Міненерго, станом на 1 жовтня на складах ТЕС "Центренерго" (Трипільської, Зміївської та Вуглегірської) було 62,5 тис. тонн вугілля, тоді як згідно із затвердженим графіком цей обсяг повинен бути в 11,4 рази більшим - 710 тис. тонн, пише "БізнесЦензор".

У свою чергу в компанії заявляють про готовність забезпечити стабільне проходження опалювального сезону 2021-2022 років.

"Центренерго" протягом серпня-вересня провело розрахунки прогнозного паливного балансу і уклало відповідні контракти про постачання вугільної продукції ", - повідомляє прес-служба компанії.

Зокрема, державні вугледобувні підприємства взяли на себе зобов`язання постачати для ТЕС "Центренерго" по 200-220 тис. тонн вугілля на місяць.

Крім того, компанія повідомляє про укладені з приватними українськими виробниками контрактів загальним обсягом 1,5 млн тонн.

"Крім того, з метою балансування пікових навантажень в осінньо-зимовий період, були укладені зовнішньоекономічні контракти щодо постачання вугілля з Польщі, США та Казахстану. Зокрема, протягом опалювального сезону має надійти понад 350 тис. тонн вугілля польської видобутку, 100 тис. тонн - казахського, а також 37,5 тис. тонн вугілля американських виробників, який повинен бути поставлено в листопаді-грудні ", - повідомляють в" Центренерго ".

У компанії додали, що зараз тривають переговори щодо збільшення і забезпечення поставок вугільної продукції з низкою великих виробників і трейдерів із вказанних країн.

"Зараз обсяг законтрактованого вугілля є цілком достатнім для роботи компанії в наступні місяці", - відзначили в дирекції ПАТ "Центренерго".