Запаси газу в підземних сховищах - на третину менші від торішніх, - дані "Укртрансгазу"

Все про економіку та фінанси

"Укртрансгаз" заявив, що Україна наближається до початку опалювального сезону "із обсягами газу в ПСГ, достатніми для стабільного проходження зими" (цитата).

Як зазначається, станом на 1 жовтня 2021 року Оператор газосховищ України уже накопичив у ПСГ 18,7 млрд куб. м газу.

"Для порівняння, середній рівень наповнення газосховищ на початку опалювальних сезонів з 2011 по 2019 роки сягав 17,9 млрд куб. м, а мінімальний опускався до 14,5 млрд куб. м у 2016-му.

Наразі Оператор газосховищ продовжує закачування газу до ПСГ. Тривалість періоду закачування у жовтні залежатиме від погодних умов та температури повітря в Україні.

 

На початок жовтня запас природного газу в українських ПСГ становить 18,7 млрд куб. м. Це на 2% вище, ніж в середньому на цю дату у 2015-2020 роках, навіть з урахуванням того, що минулий рік був рекордним за останнє десятиріччя за рівнем створених запасів (28,3 млрд куб. м)", - зауважив "Укртрансгаз".

 

Як повідомляється, протягом вересня 2021 року до підземних газосховищ України надійшло 0,7 млрд куб. м природного газу. Це у 3,4 раза менше порівняно з вереснем 2020 року.

Усього від початку цьогорічного сезону закачування до ПСГ надійшло 3,6 млрд куб. м газу.

Станом на 01 жовтня 2021 року іноземні замовники послуг зберігали в режимі «митний склад» (дає змогу клієнту зберігати природний газ в газосховищах України до 1095 днів без сплати податків та митних зборів) 2,8 млрд куб. м газу. Це у 3,5 раза менше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

З них у «short haul» (послуга, що дає можливість отримувати знижку на транспортування між визначеними точками входу або виходу на міждержавних з`єднаннях (потужність з обмеженнями), в тому числі для подальшого зберігання природного газу в ПСГ України) режимі накопичено 2,3 млрд куб. м.

Компанії-резиденти зберігають в режимі «митний склад» 0,8 млрд куб. м, що у 1,7 раза менше ніж в аналогічний період 2020 року. Із них обсяг газу, закачаного до ПСГ в режимі «short haul», дорівнює 0,7 млрд куб. м.

 

«Ми впритул наблизилися до старту опалювального сезону в Україні і наразі рівень наповнення ПСГ дає нам підстави розраховувати на стабільну роботу у найближчі півроку. Незважаючи на складну ситуацію на міжнародному газовому ринку, ми суттєво перевиконали поставлене Урядом завдання із наповнення газосховищ і все ще не зупиняємо закачування. Уже зараз рівень наповнення ПСГ є вищим, ніж на початках опалювальних сезонів у 2013‒2018 роках. Тож до зими готові: Україна буде з газом», – зазначив Сергій Перелома, т.в.о. генерального директора Укртрансгазу.