Заміни податку на прибуток податком на виведений капітал не буде, - Меморандум з МВФ

Все про економіку та фінанси

Влада України взяла на себе зобов`язання перед МВФ відмовитися від планів запровадити податок на виведений капітал замість податку на прибуток, пише "БізнесЦензор" з посиланням на відповідний Меморандум.

"Після детального технічного вивчення, ми не будемо здійснювати кроки щодо заміни чинного податку на прибуток підприємств (CPT) податком на розподілений прибуток (DPT) або податком на виведений капітал (ECT)", – йдеться у тексті меморандуму.

Влада України також зобов`язалася утримуватися від розширення спрощеної системи оподаткування або запровадження нових груп платників податків, які можуть скористатися спрощеною системою оподаткування.

"Ми утримуватимемося від введення нових або розширення існуючих податкових преференцій/пільг, як на галузевому, так і на регіональному рівнях, за винятком потенційних дрібномасштабних механізмів підтримки, які будуть ретельно розроблені для забезпечення обмежених та цільових стимулів", – також зазначається у документі.

Як повідомлялося, впровадження податку на виведений капітал було однією з передвиборних обіцянок президента Володимира Зеленського. Проти цього виступав МВФ.

Зеленський ще восени 2020 року у зверненні до Верховної Ради заявляв про необхідність прийняття рішення щодо податку на виведений капітал.

Однак у лютому 2021 року міністр фінансів Сергій Марченко зазначав, що Мінфін виступає проти пропозиції щодо заміни податку на прибуток податком на виведений капітал, оскільки не бачить можливості компенсувати втрати держбюджету у перші роки після такої заміни.