Залужний: нам важко, але ми стоїмо, потрібне далекобійне озброєння

Все про економіку та фінанси

Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний прокоментував ситуацію на фронті:

"Нам дуже важко, але ми стоїмо. Ми боремося за кожну ділянку фронту, за кожний населений пункт. Вибивати ворога з нашої землі нам допомагає західне озброєння і техніка.

Ми вдячні за надану міжнародну технічну допомогу. Водночас, ми дуже потребуємо зразків озброєння, які дадуть можливість уражати противника на великій відстані. І з цим не можна зволікати, адже ціна затримки вимірюється життями людей, які собою захистили світ від рашизму".

У свою чергу заступниця міністра оборони Ганна Маляр зазначила:

Так, зараз обстановка на фронті залишається складною та має ознаки до подальшого загострення. Противник задіяв всі сили і засоби для захоплення території та оточення наших військ. Ворог здійснює вогневий вплив вздовж всієї лінії фронту. Бої досягли максимальної інтенсивності. Ворог штурмує позиції наших військ одночасно на декількох напрямках.

Попереду нас очікує надзвичайно складний і тривалий етап боротьби до повного звільнення наших територій у міжнародно визнаних кордонах. Треба розуміти, що це війна і, на жаль, втрати з нашого боку неминучі.

Хочу нагадати, що саме сьогодні, 8 років тому, 26 травня 2014 року, відбувся перший бій за Донецький аеропорт. Сьогодні весь світ знає: Донецький аеропрорт - це символ незламності українських воїнів. Тепер у цей же ряд стала історія оборони Азовсталі. І оборонці Дапу, і оборонці Маріуполя - це яскрава ілюстрація нашої нескореності і прагнення до свободи.

Ці героїчні епізоди російсько-української війни мають бути постійним нагадуванням тим, хто на четвертому місця нашої боротьби знову дістає із ганебних «мюнхенських» шухляд зрадницькі ідеї про умиротворення агресора. Цей «безсилий пацифізм» ми відкидаємо. Україна боротиметься, а зберегти обличчя путін може, забравшись геть з наших територій".