Залізна руда: яка динаміка цін на світовому ринку

Все про економіку та фінанси

Ціни на залізну руду зростають чотири дні поспіль, в т.ч. на останній торговій сесії вони збільшилися на понад на 3% на тлі надій на зростання попиту на сталь в Китаї і поліпшення рентабельності сталі, повідомляє агентство Reuters, пише uaprom.info.

Залізна руда з поставкою в січні, яка найбільш продавана на Далянській товарній біржі, подорожчала на 3,3%, до 837 юанів ($129,17) за тонну.

Найактивніший жовтневий контракт на залізну руду на Сінгапурській біржі зріс на 3,3%, до $150,60 за тонну.

Зниження цін на залізну руду з рекордних піків, зафіксованих в травні, сприяло збільшенню рентабельності сталі, що, можливо, спонукало китайські підприємства збільшити виробництво.

Добове виробництво сталі з 11 по 20 серпня в середньому становило 2,14 млн тонн, що на 4,6% більше в порівнянні із середнім об`ємом виробництва за перші 10 днів місяця, повідомляють аналітики з посиланням на звіт Китайської асоціації чорної металургії.

Спотова ціна на залізну руду впала нижче $ 150 за тонну з рекордного піку вище $ 230 в травні, оскільки попит в Китаї впав, частково через тривалий контроль над виробництвом сталі в країні.

Але оптимізм щодо попиту на сталь в Китаї надає підтримку цінам на сталь і залізну руду. Крім того, аналітики розраховують на розвиток проектів інфраструктури. Проте загальний настрій на ринках чорних металів залишався обережним.

Акції сталевої арматури на Шанхайській ф`ючерсній біржі подорожчали на 0,2%, а гарячекатаний рулон подешевшав на 0,6%. Акції нержавіючої сталі подорожчали на 0,3%.