Захист прав споживачів: НБУ оштрафував три фінкомпанії

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що як орган, що здійснює регулювання та нагляд за діяльністю небанківських фінансових установ, виявив факти порушення вимог законодавства щодо взаємодії зі споживачами під час урегулювання простроченої заборгованості з боку

- ТОВ "ФК "НОВІ КРЕДИТИ" (ЄДРПОУ 42152351);
- ТОВ "КРЕДИТПРОМІНВЕСТ" (ЄДРПОУ 43305861);
- ТОВ "ФК "ПРЕМІУМ АКТИВ" (ЄДРПОУ 41797188).

Йдеться про порушення вимог щодо взаємодії зі споживачами та іншими особами під час урегулювання простроченої заборгованості (вимоги щодо етичної поведінки), встановлених статтею 25 Закону України “Про споживче кредитування”.

До ТОВ "ФК "НОВІ КРЕДИТИ" Національний банк застосував захід впливу у вигляді накладення штрафу за порушення встановлених законом вимог щодо етичної поведінки в розмірі 51 тис. грн.

До ТОВ "КРЕДИТПРОМІНВЕСТ" Національний банк застосував два заходи впливу у вигляді накладення двох штрафів у розмірі 102 тис. грн кожен за порушення встановлених законом вимог щодо етичної поведінки.

"Систематичність та обсяг звернень громадян саме щодо неетичної поведінки під час врегулювання простроченої заборгованості цією фінансовою установою вплинула на застосування максимально передбаченого розміру штрафу", - уточнив НБУ.

До ТОВ "ФК "ПРЕМІУМ АКТИВ" Національний банк також застосував два заходи впливу у вигляді накладення двох штрафів у розмірі 102 тис. грн кожен за порушення встановлених законом вимог щодо етичної поведінки.

"Систематичність та обсяг звернень громадян саме щодо неетичної поведінки під час врегулювання простроченої заборгованості цією фінансовою установою вплинула на застосування максимально передбаченого розміру штрафу", - додав регулятор.

Таке рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив на засіданні 10 листопада 2021 року.