Захід відключає низку росбанків від SWIFT, обмежить операції ЦБ РФ з валютними резервами

Все про економіку та фінанси

Лідери Європейської комісії, Франції, Німеччини, Італії, Великої Британії, Канади та США виступили зі спільною заявою про те, що зобов`язуються виключити окремі російські банки із системи SWIFTТ як подальші обмежувальні економічні заходи через війну проти України, пише "Інтерфакс-Україна".

"Ми, лідери Європейської комісії, Франції, Німеччини, Італії, Великої Британії, Канади та США, засуджуємо путінську війну та напад на суверенну націю та народ України. Ми підтримуємо український уряд та український народ у їхніх героїчних зусиллях щодо спротиву російському вторгненню. Війна Росії є посяганням на фундаментальні міжнародні правила і норми, що існували з часів Другої світової війни. Ми закликатимемо Росію до відповіді і колективно забезпечимо, щоб ця війна стала для Путіна стратегічним провалом", - йдеться у заяві.

У ній лідери також констатували, що, "по-перше, ми зобов`язуємося виключити окремі російські банки із системи обміну повідомленнями SWIFT".

"Це забезпечить відключення цих банків від міжнародної фінансової системи та завдасть шкоди їхній здатності працювати у глобальному масштабі", - пояснили вони.

По-друге, лідери зобов`язалися запровадити обмежувальні заходи, які "не дадуть змоги Центральному банку Росії використовувати свої міжнародні резерви в такий спосіб, щоб підірвати вплив наших санкцій".

"По-третє, ми зобов`язуємося діяти проти людей та організацій, які сприяють війні в Україні та шкідливій діяльності російського уряду. Зокрема, ми зобов`язуємося вжити заходів щодо обмеження продажу громадянства — так званих "золотих паспортів", які лають змогу заможним росіянам, пов`язаним з російським урядом, ставати громадянами наших країн і отримувати доступ до наших фінансових систем", - попередили росіян лідери.

По-четверте, вони зобов`язалися створити цього тижня трансатлантичну оперативну групу, яка забезпечить ефективне застосування фінансових санкцій шляхом виявлення та заморожування активів осіб, які підпадають під санкції, та компаній, які перебувають у межах їхньої юрисдикції.

"У рамках цих зусиль ми зобов`язуємось застосовувати санкції та інші фінансові та примусові заходи щодо інших російських посадових осіб та представників еліти, близьких до російського уряду, а також їхніх сімей та їхніх посібників для виявлення та заморожування активів, якими вони володіють у наших юрисдикціях . Ми також залучатимемо інші уряди і працюватимемо над виявленням та припиненням руху доходів, отриманих незаконним шляхом, і позбавимо цих осіб можливості приховувати свої активи в юрисдикціях по всьому світу", - йдеться в заяві.

"Нарешті, ми активізуємо або координуватимемо дії проти дезінформації та інших форм гібридної війни. Ми підтримуємо український народ у цю темну годину. Навіть крім заходів, які ми оголошуємо сьогодні, ми готові вжити додаткових заходів, щоб притягти Росію до відповідальності за її напад на Україну ", - запевнили російське керівництво лідери країн-підписантів заяви.