Загальне декларування доходів громадян: як його пропонує запровадити Мінфін

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів виступає за загальне разове ("нульове") декларування активів громадянами для формування "вхідного" залишку для подальшого контролю видатків. Про це свідчить презентація проекту законодавчих змін, які пропонує внести до Податкового кодексу Мінфін (документ є в розпорядженні редакції FINBALANCE).

Передбачається, що таке декларування (з наступною податковою амністією) буде добровільне.

У разі неподання разової декларації для визначення зобов’язань за непрямими методами задекларованими буде вважатися вартість активів у розмірі 200 тисяч гривень та вартість інших активів, які зареєстровані у встановленому законодавством порядку станом на 1 січня 2015 року.

За версією Мінфіну застосування непрямих методів оподаткування доходів передбачатиметься у разі коли:

- вартість активів, що перебувають у власності платника податків, перевищує суму документально підтверджених та/або задекларованих джерел походження коштів або майна, використаних для придбання таких активів, в розмірі, що перевищує розмір 40 мінімальних заробітних плат;
- обсяг здійснених витрат платником податків перевищує суму документально підтверджених та/або задекларованих джерел походження активів, використаних для здійснення таких витрат, в розмірі, що перевищує розмір 40 мінімальних заробітних плат.