Заблоковано розгляд апеляції Приватбанку на судову заборону призначати главу правління

Все про економіку та фінанси

14.04.2021 Північний апеляційний госпсуд зупинив розгляд апеляційних скарг Приватбанку та Кабміну на ухвалу Госпсуду м. Києва від 24.02.2021, якою в рамках забезпечення позову “Первинної профспілкової організації співробітників Приватбанку” (раніше в ЗМІ її пов’язували з екс-власниками фінустанови) було заборонено для банку та уряду вчиняти будь-які дії з обрання та призначення глави правління Приватбанку до набрання законної сили рішенням у справі №910/2410/21.

Північний апеляційний госпсуд зупинив розгляд скарг Приватбанку та Кабміну до повернення матеріалів оскарження з Верховного Суду.

Так, як зауважується в судових матеріалах, “Первинна профспілкова організація співробітників Приватбанку” подала касаційну скаргу на ухвалу Північного апеляційного госпсуду від 08.04.2021, якою профспілці було повернено апеляційну скаргу на згадану вище ухвалу Госпсуду м. Києва від 24.02.2021.

Раніше Приватбанк публічно висловлював думку, що такими діями профспілка вдається "до так званих процесуальних диверсій" та намагається затягнути апеляційний розгляд, "тим самим продовжити перешкоджання законній роботі банку" (цитати).

Як писав Finbalance, 06.04.2021 Госпсуд м. Києва відмовився задовольнити клопотання Приватбанку про скасування заборони для банку та Кабміну (від 24.02.2021) вчиняти будь-які дії з обрання та призначення глави правління Приватбанку до набрання законної сили рішенням у справі №910/2410/21.

Нагадаємо, в своєму позові “Первинна профспілкова організація співробітників Приватбанку” просить Госпсуд м. Києва заборонити банку проводити закритий конкурс на заміщення посади голови правління Приватбанку та зобов’язати Кабмін провести конкурсний відбір (згідно з постановою Кабінету Міністрів №777 від 03.09.2008 в редакції постанови №927 від 16.11.2019 "Про проведення конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки").

04.03.2021 Госпсуд м. Києва відмовився задовольнити заяву Приватбанку про відвід судді, який задовольнив згадану вище заяву про забезпечення позову.

Член наглядової ради Приватбанку Ольга Томаш таким чином коментувала проведення конкурсу на посаду глави правління банку та вказаний судовий процес:

“Судовий позов профспілки ПриватБанку зупинив конкурс на останньому етапі - затвердження результатів конкурсу наглядовою радою. Фаворит вже визначено, але його не можна назвати переможцем, поки немає рішення наглядової ради.

Навіть самому конкурсанту поки невідомо, що він - ймовірний новий глава ПриватБанку. Його ім`я знають тільки члени наглядової ради і, можливо, представники уряду як власника.

Чи може наглядова рада не підтримати цю кандидатуру? Малоймовірно.

У лонг-листі було більше 50 прізвищ. Розголошувати їх - неетично.

У деяких є інша робота, і вони не хочуть, щоб їхні роботодавці знали, що вони беруть участь в конкурсі”.

Як відомо, 23.01.2021 закінчився термін дії контракту Петром Крумханзлом як главою правління Приватбанку: він очолював фінустанову впродовж останніх трьох років (в.о. глави правління банку стала Ганна Самаріна - заступниця глави правління з питань фінансів).

Проведенням конкурсу на посаду глави правління Приватбанку займається наглядова рада фінустанови.

Раніше згадана профспілка подавала позов до членів наглядової ради Приватбанку, в якому просила суд визнати недійсними їх трудові контракти.

02.03.2021 Госпсуд м. Києва відмовився задовольнити позов “Первинної профспілкової організації співробітників Приватбанку" до Приватбанку і ТОВ "Астерс Консалт" (в справі №910/10754/20) про визнання недійсним договору про надання юридичних послуг №2638/01-2018 від 25.01.2018.