За главою ЄЦБ намагалися шпигувати, використовуючи номер мобільного Меркель

Все про економіку та фінанси

Зловмисники намагалися зламати акаунт голови Європейського центрального банку (ЄЦБ) Крістін Лагард у месенджері WhatsApp, імовірно, використовуючи справжній номер мобільного телефону колишньої канцлерки Німеччини Анґели Меркель. Про це повідомило німецьке ділове онлайн-видання Business Insider із посиланням на джерела в урядових колах 12 липня. Пізніше німецький телеканал новин n-tv підтвердив інформацію про кібератаку на Лагард із посиланням на речника голови ЄЦБ, констатує DW.

Лагард, яку пов`язує особиста дружба з Меркель, отримала SMS-повідомлення нібито з номера ексканцлерки з пропозицією продовжити спілкування через WhatsApp. Обман розкрився, коли голова ЄЦБ передзвонила Меркель, щоб уточнити, чи справді вона була автором повідомлення. Метою хакерів був код ідентифікації, за допомогою якого вони могли б отримати доступ до облікового запису Лагард у месенджері.

Як зловмисники дізналися номер Меркель, поки не зрозуміло. Лагард була не єдиною мішенню хакерів, які влаштували полювання на низку представників політичних та економічних кіл з використанням вкрадених особистих даних високопоставлених німецьких політиків.

Поліція розпочала розслідування, в якому беруть участь Федеральне відомство з охорони конституції (BfV) та Федеральне управління інформаційної безпеки (BSI). Обидва відомства розіслали депутатам Бундестагу попередження з описом методики хакерів.