За 11 місяців НБУ надрукував для уряду майже 150 млрд грн.

Все про економіку та фінанси

Згідно з даними НБУ, у листопаді він набув у власність держоблігації на 8,0 млрд. грн. Водночас з початку року відповідний показник сягнув 147,35 млрд. грн. та 5,0 млн. дол. Продаж цінних паперів України зі свого портфеля Нацбанк в поточному році не проводив.

При цьому в НБУ звертають увагу, що в листопаді за результатами аукціонів Мінфіну щодо розміщення ОВДП до держбюджету надійшло 7,3 млрд. грн. (з початку року – 58,6 млрд. грн.). У минулому місяці розміщення валютних ОВДП не здійснювалося (з початку року до держбюджету надійшло 0,66 млрд. дол. та 0,04 млрд. євро).

Також протягом 2014 року Мінфін здійснив випуск (які транзитом через банки викуповувався Нацбанком, - ред..):
- ОВДП для збільшення статутного капіталу НАК “Нафтогаз України” на загальну суму 96,6 млрд. грн. із середньозваженою дохідністю 13,50% річних. У листопаді випуск зазначених ОВДП не здійснювався;
- ОВДП-ПДВ для відшкодування сум податку на додану вартість на загальну суму 6,8 млрд. грн. із середньозваженою дохідністю 9,50% річних. У листопаді їх випуск не здійснювався;
- ОВДП з метою надання кредиту Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на загальну суму 7,5 млрд. грн. (у листопаді – 6,5 млрд. грн.) із середньозваженою дохідністю 12,50% річних.