З початку війни відкрито 65 справ про банкрутство, 57 боржників визнані банкрутами

Все про економіку та фінанси

За даними Міністерства фінансів, за період з 24 лютого 2022 року господарськими судами України відкрито 65 справ про банкрутство (неплатоспроможність) боржників, з яких 35 справ – щодо неплатоспроможності фізосіб.

Як зауважує Мін`юст, для боржників процедури банкрутства дозволяють шляхом застосування заходів щодо відновлення платоспроможності (таких, наприклад, як відстрочення, розстрочення або прощення боргу, реструктуризація підприємства, перепрофілювання виробництва та/або зміни виробничої структури боржника тощо) оздоровити своє фінансово-господарське становище або ж шляхом ліквідації вийти з ринку (для боржників-юридичних осіб) чи позбавитися від боргів (для боржників-фізичних осіб).

Для кредиторів процедури банкрутства надають можливість отримати кошти, заборговані боржником у повному обсязі або частково і перевірити наявність умисних дій щодо настання у боржника кризи неплатежів.

У разі неспроможності боржника відновити свою платоспроможність, суд визнає боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру чи процедуру погашення боргів боржника (для боржників-фізичних осіб).

Від початку повномасштабної війни 57 боржників було визнано банкрутами, з них 36 боржників – юридичні особи та 21 боржник – фізична особа.

Щодо одного боржника розпочато процедуру санації (відновлення платоспроможності).